Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Használ-e valaki összecsukható...

Használ-e valaki összecsukható kerékpárt? Ha igen, mik a tapasztalatai? (stabil, praktikus, avagy nem, stb. )

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi vagyok, három napja megkérdeztem, de nem kaptam választ :)


Akkor gonosz módon egy másik kérdést is írnék (bocsánat a kérdezőtől): van valaki, aki tömegközlekedik is vele? Mondjuk vonaton, mert én ott használnám. Viszont nem tudom, hogy hogy állnak hozzá a kalauzok vagy úgy általában...

2013. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond, ez nem másik kérdés, én is ilyesmikre vagyok kíváncsi. Az, hogy lehet-e tömegközlekedési eszközökön vinni, a méretétől függ. Ha nem nagyobb mint egy kézipoggyász, miért ne?
2013. máj. 27. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Az első vagyok, és végül is beruháztunk egy 20-as Neuzerre. Még csak rövid ideje használom, szóval nincs sok tapasztalatom, de egyelőre bejövős :)


Előnyei:

- összecsukható néhány pillanat alatt :) (tudsz tömegközlekedni vele, emellett nálam benn pihen az előszobában, nagyobb helyfoglalás nélkül)

- meglepően stabil! (semmi különbséget nem érzek a család többi átlagbiciklijéhez képest, pedig számítottam nyekelődésre)

- kontráááááás, és háromsebességes :-)


Hátrányai:

- mivel előfordul, hogy cipelem, érzem a súlyát, ami bőven 10 kg felett van (14-15 körül)

- kicsit nehéz tekerni a kisebb kerekek miatt


Ha arra használnád, amire én, és nem maratonokat tekernél vele, de naponta mennél ill. kombinálnád a tömegközlekedéssel (én vonatozom, onnan canga), akkor ajánlom, mert tényleg meg lehet úszni a kerékpárjegyet és kisebb helyet is foglal.

Viszont sok-sok kilométert nehéz vele tekerni, és szerintem nem is gyorsul annyira, mint egy hagyományos bicikli, de ez kíváló kompromisszumos megoldás azoknak, akik rendszeresen szállítják a biciklijüket =)


Remélem legalább egy kicsit segítettem :-)

2013. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Erről van szó? [link]


A hátrányok, amiket írsz másik oldalról akár előnyök is lehetnek. Az, hogy néha föl kell kapni és egy kicsit nehezebb tekerni még erősít is. Ennyi "hátrányt" el lehet viselni az előnyökért cserébe.


Köszi a hozzászólást, már csak egy dologra lennék kíváncsi. Miért épp neuzert vettél? Vagy már volt ilyen bicód?

2013. jún. 8. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló, de nem egészen, az enyém ilyen, csak 20 colos:

[link]


Nekem ilyen biciklim még sosem volt, a családban maximum kemping fordult elő, most próbálgatom, hogy mit bír, mire számíthatok.

Azért lett végül is Neuzer, mert ebben a kategóriában ennek van a legbarátságosabb ára (80 ezer körül, felszerelve, beüzemelve). A kemping talán picivel olcsóbb, de azt nem tudtam volna ennyire összecsomagolni. Ezen kívül körbenéztem, hogy mik a lehetőségeim, és sajnos a többi összecsukhatónak az ára nagyon magasan van (számomra). Pl. egy Dahon vagy egy Birdy, ami elég minőségi, nem is kapható 200 ezer alatt, de inkább bőven fölötte.


Amire pedig én használom (napi szinten néhány kilométer aszfalton tekerve), az nem igényel különösebb képességeket, csak tényleg tudjam pakolni ha kell :)

2013. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A Decathlonban lehet 40ért is kapni. Arró nem tudom milyen, még én is csak vadászom egy jó darabra, de első ránézésre ígéretesnek tűnik.

A Hervisben van egy nagyon jó darab - Neutzer gyártja azt is, bár nem az van ráírva. Normál áron 60 körül van de néha leviszik az árát 40 körülre. Az ugyan túl nagy, hogy elcsomagold, de amúgy a többi paramétere rendben van, a váz masszív, a súlya 10 kg körül.

---

Az egyik válaszadótól hadd kérdezzem meg: A Neuzerhez van saját táska, vagy egy sporttáskába teszed-e ?

(Más szóval hogy úszod meg a biciklijegyet? Azért kérdem, mert nekem igazán csak így érné meg beruházni rá)

2013. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is most tervezek venni egyet. Ezt néztem ki, elég barátságos az ára:

[link]

Egyébként a MÁV-on összecsukás nélkül ingyen szállíthatóak 20"-ig a kerékpárok. Szóval foldingból is 16-ost vagy 20-ast érdemes venni.

Még ez sem rossz (főleg árban): [link] ez 16-os még kisebb összehajtva.

2013. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!