Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan lehet eljutni Budapestr...

Hogyan lehet eljutni Budapestről Esztergomba úgy, hogy minél kevesebbet kelljen autóúton menni?

Figyelt kérdés

Bp XI. ker a kiindulópont és Esztergom a végállomás. Jó kis biciklitúrának ígérkezik Nagymaroson keresztül, de sajnos nem tudom hogyan tovább Nagymaros után.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2013. jún. 8. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal arrafelé nincs bicikli út. A 10 es főút az ami alkalmas kerékpározásra Dorog felé. Igaz hogy ott is nagy a forgalom sajnos, de elég széles az út egyes helyeken és az úgy könnyebb. A hegyek közt nem tudom hogy vannak-e földes utak amik alkalmasak kerékpározásra, de én ott nem nagyon mennék ha 1 mód van rá.
2013. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MrPifta ***** válasza:
Nagymaros különben is a másik oldalon van, inkább a budai oldalon menj
2013. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mostanában lesz a túra, akkor azt kalkuláld bele, hogy a pesti oldalon lévő bicikliút nagy része víz alatt van jelenleg.
2013. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Konkrétan nem kötelező Nagymarost érinteni, csak gondoltam hamár van arra egy túraútvonal cangásoknak, akkor miért ne... :) Esztergomba szeretnék eljutni a lehető legjobb úton, dehát akkor sajnos ezt nemigazán lehet kivitelezni :/


Utolsó válaszadónak: Budán lakom, úgyhogy tudok a vízhelyzetről, de azért köszi, hogy szóltál :)

2013. jún. 8. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Esztergomban van híd, szóval bármelyik oldalon mehetsz.


Esztergom oldalán kb. Szentendréig van bicikliút, később is vannak kisebb foszlányok meg egy-két jó szakasz, és a forgalom se olyan durva ott már, de most lehet, hogy vizes.


Ha van kedved egy kis hegymászáshoz, akkor átmehetsz a hegyen a Pomáz-Pilisszentkereszt-Pilisszentlélek-Esztergom útvonalon, vagy a Batthyányi tér-Hűvösvölgyi út-Solymár-Pilisvörösvár-Pilisszántó-Pilisszentkereszt-Pilisszentlélek-Esztergom útvonalon (ebben van kb. 1 km a 10-es úton, ott forgalmas). Ez elég kemény hegymászás, majdnem föl kell menned Dobogőkőig, de cserébe a sok az árnyékos rész, meg szép is. Van egy vicces rész, ahol víz szokott kijönni az úttest közepén, az aszfalt résein át (van ott egy forrás, vagy nem tudom). Aztán persze mindent visszakapsz a nagy legurulásnál :)


Ha a pesti oldalon mennél, akkor Szobig (szóval Nagymaroson túl is) eljutsz a bicikliúton (ha nincs épp víz alatt), onnét meg a szlovák részt nem ismerem.

2013. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bp és Nagymaros között szerintem nagyjából végig víz alatt van a bicikliút. A 2-es út is több helyen le van zárva, M2-n gondolom nem lehet biciklizni, úgyhogy itt elég nagy kerülőt kéne tenni.
2013. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6os, szerencsére holnaputántól elkezd apadni a víz, úgyhogy remélhetőleg pár nap alatt javulni fog a helyzet :) Nem akarom elkapkodni ezt a túrát, szerencsére nincs időhöz kötve :) Szeretem a Bp - Nagymaros túraútvonalat, megéri megvárni amig előbukkan az út a víz alól :) Imádok átgurulni Vácon, nagyon szép az a rész :)
2013. jún. 9. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!