Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Monoblokk csapágyait hogyan...

Monoblokk csapágyait hogyan lehet kivenni és megtisztítani?

Figyelt kérdés
...

2013. jún. 11. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szétbarmolhatod, de "hivatalosan" sehogy. Azért hívják monoblokknak és azért zárt az egész, hogy a csapágyakkal ne kelljen külön foglalkozni, és ha tönkremegy akkor egyben cserélhesd az egészet. Ha ezt nem szereted, még mindig használhatsz hagyományos középrészt tengellyel és csapágyakkal.
2013. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

áhh, a hagyományos középrész sz@r.

Azért szerettem volna belekukkantani a csapágyakba, mert tekerés közben ilyen furcsa finom rezgést érzek és szerintem a portól lehet.

Mikor leszedtem a hajtóműveket, semmit nem tapasztalatam, simán és egyenletesen fut, de mikor tekerem rezeg valami, ami a hajtókerokon keresztül érzek.

2013. jún. 11. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a monoblokk tömítése jó, akkor nem valószínű, hogy por vagy víz megy bele. Hacsak nem nagynyomású sugárral mosod a bringát. Ettől persze a rezgés lehet a csapágy hibája, de akkor lehet, hogy csereérett a középrész.
2013. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!