Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országútira csomagtartót...

Országútira csomagtartót lehet tenni?

Figyelt kérdés
Küldj léci képet!

2013. jún. 14. 13:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Oldaltáskával.
2013. jún. 14. 13:28
 2/8 anonim ***** válasza:

Belegondoltal, hogy az orszaguti kereke es gumija nem teherhordasra van kitalalva? Csak ugy kerdeztem. :-/


Amugy biztosan van ra megoldas, valoszinuleg raberhelhetsz valamit, de szerintem azert egy orszaguti nem igen terhelheto. Inkabb gondolkodj el egy utanfuton. Van ilyen is, olyan is, csilivili gyari, ugyes maszek ... szerintem vagy utanfuto, avagy kormanytaska+hatizsak.


[link]


[link]

2013. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit a 2. írt, az szimplán marhaság. Mázsás faszik is boldogan repesztenek versenybringával aminek a "kereke es gumija nem teherhordasra van kitalalva". Ha a vázon vannak csavarszemek, akkor simán felszereled és megpakolod :)
2013. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen-igen zoligyerek: en is 105kilo vagyok ... de a marhasag helyet javasolnam nezz utana az orszaguti gumiabroncsok teherbirasanak (megsugom: ~60kg).


Nos, nem nehez kiszamolni, hogy a ket kerekre elosztott suly alapjan en mar majdnem hatareset vagyok a hatso kereket nezve.


Ha meg egy csomagtartot is tennek ra es megbuggyantanam csomagokkal, hat (?!) hogyismondjam ... nem sokat haladnek elore defekt nelkul.


De persze meghajlok az okossagod elott, azert en ikabb nem rakok fel csomagtartot egy orszagutira ... kicsit olyan lenne mint egy speed motoron a gyerekules :)

2013. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem két országútim van, egy verseny meg egy túra. Az egyiken még szem sincs a csomagtartóhoz, a másikon meg van is csomagtartó. Egynapos túrára az egyikkel megyek, több naposra a másikkal. De egyébként mindkettő koskormányos, az áttételsor is lehetne azonos, ha akartam volna, stb. A gumi is más, valóban, de az is az én külön kérésemre lett vastagabb a csomagtartóson, hogy ne kelljen olyan gyakran pumpálni. Mondjuk én csak 65 kg vagyok.
2013. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért kérdeztem, mert bringát készülök venni. Mindig aszfalton járok, napi 20-at tekerek, néha elmegyek 120-200 körüli egy-alvós túrákra. Most egy régi összerakott bringám van, a váz outira hasonlít, az összes többi monti. Eszembe jutott, hogy jobb lenne egy outi, mert jobban suhan. De sosem próbáltam, ezért bizonytalan vagyok a teherbírás, meg a testtartás miatt is.
2013. jún. 17. 08:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy jó trekkinget. Én is abban a helyzetben voltam, mint te, már majdnem outit vettem, végül is egy caprine cross one mellett döntöttem. Tudsz rá csomagtartót rakni, megpakolni az oldaltáskákat, bár a vázgeometriája nem olyan, mint egy országútié (van teleszkópja is elől), de remekül tolerálja az útburkolati hibákat (+ ha kell, jobbféle földúton is elmegy), és ha raksz rá egy 48-as lánckereket, akkor sebességben sem marad el az outiktól. Túrázásra tökéletes választás.

Mondjuk ez konkrétan nem trekking, hanem cross (közelebb van egy országútihoz, mint a trekking). Mindenesetre jó választást :)

2013. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!