Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Umf hardy 3 milyen bicikli?...

Umf hardy 3 milyen bicikli? Jó? Közepes ugratásokat 1-2m birja?

Figyelt kérdés
nem lesz baja? errdőzést egykerekezést? ugratánál nem tekeri fel az acera váltót shimano? dirt vázas na?elsőkerekezést bírja villa? fékei jók? váltó pontos? stb? súly?

2013. jún. 25. 00:36
 1/8 A kérdező kommentje:
monoblock birná? néha kis sárba is mennék azt hogy viselné a bicaj?
2013. jún. 25. 00:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Hehe amikor ugratsz a bicajjal shimano megharagszik és feltekeri az acera váltódatXDDD

Viccen kívül az umf egy dirt bicaj. Sokat eltörtek belőle, ezért hogy ne kelljen garanciát vállalniuk ráírták hogy csak cc-re használd vagy valami ilyesmit, nézd csak meg:) Függ a súlyodtól is, ha 50kg vagy akkor bírja, de egyébként az umf3 semmivel sem bír többet mint egy jól felépített erős xc bicaj ebben az árkategóriában, csak ugye az umf-nek dirt geometriája van.

2013. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
megugye a márkát is meg kell fizetni...
2013. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hagymásbab@ ***** válasza:
Inkább egy kona scrap vagy valami hasonló.
2013. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az még rosszabb...

Nekem volt scrap-em valami hihetetlen vékony oldalfala van annak a váznak, amikor megkocogtattam olyan hangot adott ki mint egy sörösdoboz, hamar lecseréltem:)

2013. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én nem dh ra gondoltam erőzés alatt hanem erdei utakon menni lájtos emelkedőkön lejtőkön erdőben max 1m ugrások de az 1-2 m ugráat dirt közben gondoltam hogy azt birja e? és akkor azt az erdőzést? földutakat? és egykerekezés árt neki? jól lehet vele? stopie árt? köszi előre!meg a 180? az amugy mi? :D mond el már kezdő vagyok de adnék neki birná? épített ugratókon 1-2m ugatás fékei jók? váltó pontos? ilyen vékony kis erdei ösvényekre gondolok itt na?
2013. jún. 27. 19:35
 7/8 Jimi66 válasza:
Nekem van egy hardy 3 nincs tulépítve, és nincs miliókba se. erdőzni tökéletes én is erre használtam. nem törtem el soha de nem is kellet 2 naponta szerelni mint a gagyikat. a geoja elég jó, a többi meg rajtad áll! egy ilyen bringát építeni kell nem egyben venni! enyém pl: hardy3 váz marzo dj3 100mm telo 160 as tárcsák(v féket nem is fogad!)bike+ monoblok, bts felnik, 760mm ns jalapeno kormány, simano fékváltók, simano váltó hátul elöl nincs. nekem ez teljesen megfelelt... de már én is árulom mert 4 kerékre pártoltam :D ha érdekel djnewlander@gmail.com
2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Stair Devil válasza:

Sziasztok. Az UMF Hardy nem az kifejezett ugratós bringa. Hanem egy dirtgeometriás Hardtrail. A váz hegesztése sem olyan. Egy igazi dirt váznál a váz csövei kerekek. Emellett a hátsó villa egy síkban húzódik tovább a felső vázcsővel. Tulajdonképpen a felső vázcső kettéágazódik a nyeregcső találkozásánál itt közrefogja a nyeregcsövet és így illeszkedik össze. Ez azért jó, mert kevesebb hegesztésből összeáll a váz, így kevesebb lesz a sebezhető pont. BMX- eknél és Triáloknál alkalmazzák leginkább még ezt a technológiát. Emellett leggyakrabban a dirt- k single speed- esek, maximum hátul van váltó, átütős tengelyek vannak és a kerékméretük 24'- es, bár igaz igen elterjedt a 26' is. Onnan lehet megállapítani, hogy mi dirt és mi nem, hanem csak egy Hard trail Monti, hogy ezeket az apróságokat megfigyeled. Persze gyártója válogatja, de az igazi profi dirt váz a leírtakat követi. A sima számmal jelölt Hardy-k nem dirt- ök, hanem hardtrail gépek. Gyárilag se úgy vannak szerelve. Lásd pl.: sima mtb felnik, váltó elöl/ hátul, teló sem igazán arra van, nem átütős tengelyek, agyak.

A dirt leejtős geoját azért vezették be az mtb- nél, mert egy sokkal fordulékonyabb, masszívabb kerékpárt kapnak, mint ha hagyományosan egyenesen futna a felső cső. És mielőtt elküldenétek a k. édes anyukámba, csak nézzétek meg a papírjait egy Hardynak. Ott is világosan fel van tüntetve, hogy nem alkalmas extrém használatra. A sima Hardy- k maximum amatőr szinten jók ugrálni, de inkább CC, AM vagy egy jó dual slalom, vagy esetleg egy jó spártai túra Erdélyben. Ha ugrálni akartok, akkor arra a célra Hardy DJ, vagy Steelteam, vagy esetleg a Freddy lesz az ideális. A Hardy DJ már pl. egy dirt. Be is linkelem nektek miről beszéltem itt.

[link]

2018. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!