Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyiben jobb, ha feljebb...

Mennyiben jobb, ha feljebb emelt üléssel tekerek?

Figyelt kérdés
Van-e valami gyakorlati haszna? Gyorsabb leszek tőle vagy ilyesmi?

2013. jún. 29. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
kényelmesebb úgy tekerni ha ki tudod nyújtani a lábadat, és jobb a hatásfok is
2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyereg magassagnak meg van a maga helye. Azt nem igy-ugy, hanem pontosan allitjuk be. Ha pontos beallitas mellett a nyereg magasan van, akkor ott a helye.


Felulsz a nyeregbe. Egyenes labbal (kinyujtva, de nem kifeszitve, csak ugy egyenesen tartva) a sarkadat rateszed a pedalra ugy, hogy az az also holtponton legyen. Igy allitod be pontosan az ulesmagassagot.

Jol beallitott ulespozicional a labad az also holtponton mindig kiegyenesedik, de hajtas kozben a csipod nem mozoghat. Ulesbeallitasban 1-2mm is szamit ... valojaban tobb napig is eltarthat, amig szuperul beallitod az ulest.

2013. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Linkoln ***** válasza:
Nekem 4 hónap volt.. :) Sokáig is eltarthat.
2013. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor lerakod a sarkad a pedálra beállításkor, akkor figyelj arra, hogy a csípődet a nyeregben ne billentsd oldalra.


Egyébként ha túl alacsony a nyereg, akkor nem fogod kinyújtani eléggé tekerés közben a lábad, és nem tudnak az izmaid elég hatékonyan dolgozni. Gondolom te se vállalnál be hosszabb gyalogtúrát törpejárásban.


Van egy optimális tartomány, azon belül, ha alacsonyabb a nyereg, a combod dolgozik többet, ha magasabb, akkor a vádlid. Ezt olvastam valahol, és én is így tapasztaltam.


Ha túl magas a nyereg, akkor pedig a csípőd fog jobbra-balra billegni a nyeregben, ahogy tekersz, ez sem túl hatékony.

2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!