Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tudtok ajánlani a sok...

Mit tudtok ajánlani a sok defekt ellen?

Figyelt kérdés
Szeretek kerékpározni, de kb. kéthavonta van defektem. Már nagyon unom és szeretnék találni valamilyen végleges megoldást erre a problémára, ami ezért megfizethető is. Egyáltalán nem baj, ha súlyosabb lesz tőle a bicajom, csak ne legyen defekt. Egyszer 16 km-ről toltam haza, mert akkor nem volt nálam tartalék. Javaslatokat előre is köszönöm.

2013. júl. 7. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tömör gumi?
2013. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kéthavonta?? És az téged zavar? :D


Én tavaly nyáron naponta defektet kaptam - a végén az első kerekem belsőjében 34 db folt volt, mikor meguntam, és vettem egy másikat :D Igaz, legnagyobb baj az volt, hogy el volt kopva már erősen a külsőm, így egy kicsi tüske is elérte a belsőt...


De amúgy lehet venni defektstoppos belsőt (két rétegű, és a két réteg között van egy ragasztóanyag). Ha defekted van, kihúzod a tüskét, felfújod a kereket, és mész tovább. És nem is sokkal drágább (ha jól emlékszem, 1500-2000 Ft körül volt darabja).


Amúgy meg - vegyél egy gumifoltozót. Egy régi belsőből vágjál ki darabokat, mosd meg, szárítsd meg alaposan, és a tubus ragasztóval rengeteget be lehet foltozni. Magam részéről szerszám nélkül el sem indulok otthonról :)

2013. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%
cangázz felnin :D
2013. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi lenne, hogyha vinnél magaddal defektjavító szettet. Kb 10 perc és mehetsz tovább. Vagy vegyél slime-ot.

A kéthavi defekt az meg elég ritka.

2013. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A tömörgumival az a baj ,hogy nagyobb az ellenállása és kirepedezik hamar azt mondják.


Viszont a defektálló belső és a defektmentesítő folyadék jó lehet. Továbbá szoktak még betenni a külső belsejébe egy defektellenálló csíkszerűséget,így ha egy tüske átszúrja a külsőt,a belsőt már nem éri el.

2013. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerdesbol nem derult ki, hogy milyen tipusu bringarol van szo, en orszagutval jarok.


Par gondolat es tanacs, a soknak tuno defektek elkerulese erdekeben: eloszor is kimeletesen kell hasznalni a bringat ... aki felelotlenul belemegy katyukba, patkazik es meggondolatlanul athajt egy kiralydinnyes/bogancsos/akactuskes/eles murvas koves teruleten, az egyaltalan ne csodalkozzon ... masodsorban pedig az optimalis kereknyomastol elteres is emelheti a defekt lehetosegenek rizikofaktorat.

Gumi minosege is fontos: versenygumik, ahol a suly a lenyeg, naszoval a versenygumik nahyon serulekenyek ... de szinte minden kerekgyartonak van defektvedelemmel ellatott kulsoje, igaz ezek a gumik sokkal nehezebbek, mint az elobb emlitett fajtak. Continental markat ajanlanam normal felhasznalasra, de akar edzoguminak is kivalo.

Belso gumi minosege is fontos, ha cel a problemamentesseg. Legolcsobb fajtaktol nem kell tul sokat varni, de jobb fajta belso feltoltve defektgatlo folyadekkal ... ez utobbi kombo egy szezont nagy valoszinuseggel kibir.

2013. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kora télen berheltem meg a kerekeimet a montin, azóta nem kell a terepen szerelnem. A már jó ideje használt Slime trutyi mellé vágtam valami műanyagból egy csíkot a belső-külső közé (franc tudja mi, a sufniban találtam :)) A múlt héten szedtem a le a gumit küllőzés miatt, két tüske ment át, a lukakat a Slime megfogta, de kb. fele elfolyt. Mindez a nyugalom szinte fillérekből megvan, pláne, hogy ész nélkül járok erdőkben, szántóföldön :)
2013. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tömörgumival az a baj ,hogy nagyobb az ellenállása és kirepedezik hamar azt mondják.



kar hogy nem is letezik..XDXDXD

2havonta defekt..szegeny:D

futar koromba napi 3-4is beesett..:D

a defektvedotrutyik..haat tuskebemegy..sziszeg-leereszt...felfujod..megint leereszt..aztan 3.fujas utan meg esetleg megallitja a lyukat

masreszt felnidre ramegy megeszi...harmadreszt a szelepbe beszarad, es pumpalni vicces lesz...negyedszer csak montin alacsony nyomason van ertelme...5bar felett semmit sem er...

inkabb akadalyozd meg..extradefektv edelmes kulso...vagy defektgatloszalag:D

2013. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz kepest, hogy mint olvashattuk 5 bar felett nem erdemes, a kerekparbelsot gyartok gyarilag toltott orszaguti belsoket is gyartanak mar. Szelepbe pedig egyaltalan nem szarad bele.
2013. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: "kár hogy nem is létezik"


Rosszul tudod,létezik még mindig,de ettől függetlenül szarok.


[link]

2013. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!