Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklit szeretnék venni, de...

Biciklit szeretnék venni, de egyáltalán nem értek hozzá! Fontos! A jövő hét végére meg kell vennem! Valaki segítene?

Figyelt kérdés

160 centi vagyok, lány. A városban használnám, hogy eljussak egyik helyről a másikra, szóval legyen strapabíró.


Sajnos sok pénzt nem tudok ráfordítani, csak olyan 30-40 ezret.


Néztem már a Hervis-ben de ott nagyon drágák. Nem tudom, hogy hol kéne keresgélnem és egyáltalán milyet kéne vennem. Milyen alkatrészek legyenek meg rajta?


Egyik ismerősöm még régebben azt ajánlotta, hogy használt biciklit vegyek. Megfogadjam a tanácsát?


2013. júl. 21. 19:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Újat nem-igen kapsz 30-40 ezerért, esetleg a hipermarketekben, de ezeket nagyon szidják a hozzáértők. Azért valamennyire mégis meg kellene határozni az elvárásaidat (pl. legyen-e többsebességes, milyen tartozékokat szeretnél, milyen az út minősége, tényleg kizárólag városban használnád-e).
2013. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

ilyen árban szigorúan csak használtat szabad.Ha lehet a váltókar és a váltó egy márka legyen,hogy jól össze lehessen hangolni. Ne legyen műanyag fékkaros,mert az gagyi. mivel lány vagy,neked női vázas lenne az ideális. Azért ha váltósat veszel ,nemárt ha shimano az egész váltásrendszer. Igaz,hogy az olcsó bringákon a szarabb fajta shimano van de rohangálni megfelel.


Itt nézelődj: [link]


[link]



[link]

2013. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

hirtelen ezt találtam, ami szerintem leginkább megfelelne, bár fogalmam sincs a méretéről, de te meg tudod kérdezni (a fehér nyerges Puch) [link]

vagy ezt az oldalt sem ajánlották:

[link]

így még marad pénzed világításra meg egy rendes láncos lakatra, meg át is tudod nézetni egy szervízben, ha kétségeid vannak

ha kinézegetted magad, linkeld ide a kiszemelteket, majd megmondjuk, hogy mennyit érdemes alkudni, vagy miért felejtsd el :)

2013. júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor még próbálok egy kicsit pontosítani. Legyen többsebességes és teleszkópos. A városon belül hosszabb távra használnám, például, hogy eljussak a Margit-szigetre. A célom az lenne, hogy minél többet biciklizzek. Napi 20 km-t. (Nem tudom, hogy ez soknak számít-e) A későbbiekben a Balatont is körbe szeretném biciklizni, erre szeretnék felkészülni. Általában a bicikli utakat követem, de van amikor göröngyösebb utakon járok.


Világításom, lakatom, pumpám, fejvédőm van.


Ha ilyen elvárásaim vannak, minimum mennyit kéne rááldoznom, hogy azért ne egy gagyit vegyek?

2013. júl. 22. 02:59
 5/25 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam. Ez jó lenne szerintetek?

2013. júl. 22. 03:26
 6/25 anonim ***** válasza:
Ez abszolult nem jó,dög nehéz,városban rohadt lassú,és ez egy minőségtelen ,szemét. Az baj ,hogy normális teleszkópos bicajt ennyiért nem kapsz,csak ilyen szart,de ez széthullik és legalább még egyszer ennyit rá kell költsél,és minden napos meghibásodások lesznek.
2013. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

teszkósszar...:D

Erre a célra egy trekking kellene és nagyjából a dupláját rááldozni.

elég jó vételek:

[link]

[link]

olcsóbbak:

[link]

[link]


szerintem egyébként tök felesleges a teleszkóp, még földútra is (ha nem 60nal zuhansz lefelé a hegyről) inkább vegyél egy bringáskesztyűt, az is sokban növeli a kényelmet. Attól tartok, ha az általad linkelt biciklinek nézted, akkor a zárad is valami malacfarok jellegű sodronyzár lehet, nem ilyesmik: [link]

[link]

2013. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

De én nem egy városi bringát szeretnék. Cross Country nem lenne jó? Itt néztem utána, hogy melyik bringa mire jó:

[link]


Azért szeretnék teleszkópot mert az előző bringámon nem volt és nagyon kényelmetlen volt. Nagyon rázkódott az egész és mindenem fájt.


A záram jó. Olyan amilyet linkeltél (az első).


Még keresgélek és belinkelem, hogy mit találtam.


Arra még tudna valaki választ adni, hogy ha nem lennék pénzügyileg korlátozva, akkor minimum mennyit kéne költenem bringára? Tehát egy jóféle bringa minimum mennyibe kerül? 50-60 ezer?

2013. júl. 22. 15:52
 9/25 A kérdező kommentje:

Ez milyen?


[link]

2013. júl. 22. 16:08
 10/25 anonim ***** válasza:
Ez is nagyon occo alkatrészekből áll. Revosift váltókar pár ezer ft,tz50 váltó 2500-3000 ,talán a dupla falu felni ,ami ér valamit. Egy jó bicaj 100 ezernél kezdődik,ez alatt persze lehet használtan is kapni ,nem legújabb csúcsmodellt ,de nagyon hasznos KÖZLEKEDÉSI célokra megfelelő bicajt,ami arra pont jó,hogy A pontól eljuss B pontba. 25-30 ért ilyet kapsz is használtan,mondom nem sportra de közlekedni jók azok. Én is merev vázassal járkálok,nem fújom agyon a gumit és akkor nem pattog annyira,sokkal szarabb az,amikor van egy gagyi összteleszkóp/rugóstag ,ami elnyeli a tekerési energiát és ha megszakadsz,akkor sem haladsz.
2013. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!