Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cube AIM disc vagy ANALOG...

Tomasnm kérdése:

Cube AIM disc vagy ANALOG disc 26' vagy 29'?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új kerót venni, és azt szeretném tudni, hogy megérné-e a 30 ezer forint plusz az analogért, mint az aimért?

Esetleg a 26-ost kellene vennem vagy a 29-est?

mindenféle terepre kellene (kocsira vele utána viszem mindenfelé) azért is vagyok gondba a 2 kerékméretet illetően, viszont nem vagyok az a nyúzós típus, aki ugrál vele, meg trükközik



2013. aug. 7. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A felsorolt kerékpárok közül egyik sem trükközni meg ugrálni lett kitalálva, azzal a fajta használattal tönkre is tennéd egyhamar+a garancia is ugrana a nem megfelelő használat miatt.


26" kerék "elvileg" könnyebben manőverezhető, agilisebb, "fürgébb".


a 29" kerék stabilabb, gyorsabb (ha már pörög a kerék), jobban átmegy az akadályokon, de elvileg lassabban gyorsul fel (én ebből semmit nem tapasztaltam).


a helyzet az, hogy a nagy kerékpárgyártók azt nyilatkozták, hogy befejezik szépen lassan a 26"-os kerekű bringák fejlesztését, és ez magával hordozza, hogy alkatrészeket sem fognak gyártani, szép lassan kihal ez a széria, a fent említett kerékpártípusok között (xc, maraton bicajok).


Én a helyedben mindenképp a 29" méretet választanám, tekintettel arra, hogy minden komolyabb versenyző már erre a méretre állt át. Vagy netalántán a 27,5-esre.


A 26" kerékméret meg inkább a downhill meg freeride szakágakban fog tovább virítani.

2013. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, most olvastam utána ennek a 27,5-esnek és számomra ez tűnik a legjobbnak.

kérdés, hogy mikor lesznek hasonló árkategóriájúak a piacon

2013. aug. 9. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

"a helyzet az, hogy a nagy kerékpárgyártók azt nyilatkozták, hogy befejezik szépen lassan a 26"-os kerekű bringák fejlesztését"


Erről hol lehet olvasni?

2013. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!