Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik a jobb carbon bicikli?

Melyik a jobb carbon bicikli?

Figyelt kérdés
Wilier izoard xp Campagnolo Athena szettel vagy Orbea Onix Shimano 105 szettel.

2013. aug. 7. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkettőt lehet kapni mindkét szettel. Az Orbea viszont olcsóbb.


Ugyanakkor Orbea teszt:

"Ami a legjobban tetszett, az a Capagnolo szett. Én eddig kissé elfogult voltam Shimano irányban és volt is alkalmam több Dura-Ace modellel is menni, mint: 7800, 7900. Annak ellenére, hogy ez egy abszolút közép kategóriás szett, jobbnak éreztem az előbb említett modelleknél. Az új fékváltók ergonómiailag tökéletesek, remekül illeszkednek használójuk kezébe. A váltás gyors és precíz, a váltó gyárilag beállítottan érkezett és azóta nem kellett után állítani. A hajtómű már az új Power-Torque rögzítést használja. Összességében az új szetten érezhető a Shimano hatása, de ez csak előnyére vált a rendszernek."

2013. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Athena vagy 105-os? Nagyjabol egykutya.


Carbon dolgaban viszont maga a carbon minosege donthet. Nezd meg, hogy melyik bringa a surubb szovesu. A biciklik valamelyik reszen nagy valoszinuseggel latszik a carbon szovesenek nagysaga. Az a jobb, amelyiknek vekonyabb a mintazata, azaz a minnel kisebb kockazottsag, erosebb kerekparvazat takar.


En az Orbeat valasztanam es szerintem siman kerheted Athena szettel is.


Annak idejen en is nagy dilemmaban voltam: Corratec CTT Pro vs. Orbea Orca ... mindkettot mas rendszerrel akartam mint a katalogusban adva volt es csak azert a Corratec gyozott, mert hamarabb pakoltak ossze a gepet.


De ebben a kategoriaban en azt is megneznem, hogy melyiken milyen a nyereg,kormany, kerekek ... stb, mert ha utolag fogod jobbra cserelni ezeket a dolgokat, az igen koltseges lehet (nalam a kerekszett+nyereg/nyeregcso+kormany csereje tobb mint felmillka volt)

2013. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azert campa athena kontra shimano 105 nem ugyanaz...

ez oan mint egy ferrarit osszehasonlitani egy subaruval....:D

2013. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!