Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Marokváltó vagy karos váltó a...

Marokváltó vagy karos váltó a jobb?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok?

Nekem eddig karos volt és nem volt vele bajom.


2013. aug. 18. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a marokváltó egy divathülyeség. Nekem eddig egyszer volt, de sokkal jobban igénybe veszi a kezedet, és sokkalta lassabban lehet vele váltani. Elöl pedig még kicsit pontatlan, ha érted mire gondolok, meg kell szokni, hogy mikor vált, mert nem csak 2-3 kattanás van az első váltón sem.


Nekem természetesen a pisztoly jött be a legjobban, másodperc törtrésze alatt tudsz egy-egy ujjaddal váltani.

2013. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a karosat ajánlanám, főleg, ha meg vagy vele elégedve. Én is ilyet használok, habár mentem már marokváltóssal is. Azon azt tapasztaltam, hogy körülményesebb a váltás, mert nem tudok egy ujjal fel-le váltani, hanem bele kell tegyem az egész kezemet, ami akkor okozott problémát, ha gyorsabban, vagy nagyobb forgalmú úton mentem és szükségem volt arra, hogy mindkét kézzel fogjam is a kormányt. A másik előnye a fülesváltónak, hogy ott egy kattintás és tuti, hogy arra megy a váltó, amerre akarod, illetve hogy pont egyet váltasz.


Azért ha szeretnél marokváltót és van alkalmad kipróbálni, akkor kérd kölcsön valakiét, legyen saját tapasztalatod.

2013. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kar hogy mindenki csak a 1000ft-os shimano revoshift markolatvaltok alapjan itel...

Ha nem probaltal meg Sram X9es vagy X0 GripShift kart, akkor nem tudod hogy mi az a villamgyors es pontos valtas..:D

2013. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ja markolatvaltokar es markolatvaltokar kozott is van kulonbseg. A jobbak pontosabbak mar
2013. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kalahari90 ***** válasza:
Ha megszoktad a sima váltókart, akkor ne válts marokváltóra! Én a helyedben tennék pár próbakört egy marokváltós kerékpárral (amin minőségi van, nem pedig Revoshift szintű) és ha bejött, akkor gondolkozhatsz a cserében.
2013. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző biciklimet Sram 9.0 gripshift váltóval vettem még 96-ban. 16 év alatt nem volt vele semmi problémám. Talán annyi hogy a markolat gumija egy kicsit elkezdett kopni.
2013. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!