Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha valaki kerékpárt szeretne...

Ha valaki kerékpárt szeretne venni magának olcsóbban, miért javasolják szinte minden fórumon neki azt, hogy használtat vegyen?

Figyelt kérdés

Az apróhirdető oldalakon nagy eséllyel ki lehet fogni ismeretlen eredetű (lopott) kerékpárokat. Nyugodt szívvel árulnak újrafényezett, esetleg újramatricázott kerékpárokat, normális ember minek fényezne teljesen újra egyet? Ráadásul itthon ismeretlen, más országból származó kerékpárokat is árulnak, melyeket a szomszédos országokból lopkodtak össze vélhetően.

Nem akarom azt mondani, hogy minden használtan árult kerékpár lopott, de nagy részük az. Hallottam olyan történeteket, hogy egy rengeteg pénzért, apróhirdető oldalon használtan vásárolt kerékpárról derült ki, hogy lopott. Az új tulajdonosa pedig búcsút inthetett a pénzének, hiába nem ő lopta, sőt, azt se tudta, hogy lopott kerékpárt vett.


Az egész használt kerékpár biznisz egy szerencsejáték, sose vettem még használtan kerékpárt, de nem is fogok, túl nagy nekem a kockázat és nem szívesen ülök egy olyan bringára, ami akár lopott is lehet. Ha pedig nem lopott a bringa, akkor se éri meg, később a kopóalkatrészeknek úgyis annyi lesz.


Vegyetek szaküzletben kerékpárt, ha pedig a régi biciklitektől meg akartok válni, egyes szaküzletekben beszámítják a vételárba! Azzal lehetne a legjobban küzdeni a kerékpártolvajok ellen, ha nem venne senki se használt kerékpárt, bár ez csak egy álom marad.



2013. szept. 7. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy kerékpárszaküzletben árult használt kerékpárokat a legbiztonságosabb venni.
2013. szept. 7. 18:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Te túl paranoiás vagy, te ne vegyél használt kerékpárt.


"normális ember minek fényezne teljesen újra egyet?" Mondjuk, mert az eredeti festés idővel kopik meg fakul?? Jééé tényleg aki lefesti az nem normális. Gratulálok a gondolkodásodhoz.


Egyáltalán minek tetted fel a kérdést, hogyha megválaszoltad saját magadnak? Unatkoztál?? LOL

2013. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azert mondjak, hogy a hasznalt jobban megeri (mert ha normalis esetben gondolkodunk), mert a hasznalt alkatreszek olcsobbak.

Lopas es nem lopas temaban viszont -szerintem- csak egy korrekt adas-veteli szerzodes ved meg a kesobbi kellemetlensegektol.

Szoval, valoban erdemes a hasznaltak kozott turkalni, de az adas-vetelt normalis modon le kell adminisztralni.

2013. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"egyes szaküzletekben beszámítják a vételárba!"


igen persze,jól rá is teszi a hasznát a bicajos,mert szarért-hugyért veszi be.... De belőled jó nagy hasznot húzna. Használt dolgokkal mindig lehetnek rejtett hibák,de még inkább bevállalom ezt is,mint a tecskos szart 40 ezrekért és + még havonta ráköltsek 10 ezreket. De végül is lényeg,hogy nem használt,csak használhatatlan.És egyébként az olcsó újak még előbb elkopnak,mint a mára már elértéktelenedett ,de régen jó árban lévő,hűséges régebbi kerékpárok. Én sok használt bicajt vettem már,meg kell nézni mit veszel,de soha sem vettem eddig szart,az meg természetes,hogy egyszer csak meghibásodik,de még így is olcsóbban megcsinálom(tatom) ,mint az olcsó új,ámde pénztárcalehúzó ,sűrűbben meghibásodó moslékot. De akkor ezek szerint,szerinted mindenki,aki használt kerékpárt árul (vagy legalábbis nagy része) tolvaj.... Én már adtam el pár bicajt,megnyugtatok mindenkit ,nem voltak lopottak.

2013. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért érdemes, mert MINDEN termék a csomagolás kibontásakor veszít leggyorsabban az értékéből. Ha zsírúj, akkor is bolti ár alatt tudod csak eladni.


Ugyanakkor (nekem) tényleg zsákbamacska, azért mert én nem értek hozzá, nem tudom megbecsülni az értékét és használati idejét az alkatrészeknek, tehát inkább szaküzletben vásároltam.

2013. szept. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért javasoljuk azt, hogy használtat vegyen, mert az újra nincs pénze. Jó reggelt! Albérletet muszáj fizetni, számlákat muszáj fizetni, kaját muszáj venni, kerékpárt újonnan nem muszáj venni.


Mennyi az a "nagy részük lopott"? Van erre valami statisztikád, vagy csak hasraütésszerűen mondasz valamit, ingatag állításodat alátámasztandó?


A kopóalkatrészek az új bringából is kikopnak előbb-utóbb. Persze a használt bringa alkatrészeiben már eleve van valamennyi, többek között ezért is olcsóbb.


Ha nem vennének az emberek használtan kerékpárt, akkor a szaküzletekben sem számítanák bele a vételárba, vagy legfeljebb az eddigi beszámítási ár töredékéért, hiszen eladni nem tudnák, legfeljebb a MÉHben. Viszont oda beviheti a tolvaj is, és még így is többet keresne, mint tisztességes munkával (a nagy pénzt egyébként most sem a bringatolvajok szakítják, hanem az orgazdák), úgyhogy ettől nem szűnne meg a biciklilopás.


Véletlenül amúgy nem dolgozol bringaszaküzletben? :)

2013. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mégha lopott is a használt amit az ember kinéz magának, sokszor az ország másik felébõl, akkor is kb 0 az esélye, hogy az rendõrnek vagy bárkinek feltûnjön alattad... amúgy a biciklitolvajok a legtöbb esetben buták, és gyors haszonra hajtanak, nem hírdetgetnek hónapokig egy biciklit... aki meg ilyen para az ne vegyen sehol... mi garantálja neked, hogy a boltban nem baxnak át?
2013. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én vettem már behozott kerékpárt,megnéztem az alvázszámot esetleges gyanús apró sérülés után kutatva.Majd közöltem az adásvételi szerződés kihagyhatatlanságát.Közben meg figyeltem a reakciót...

De semmi gond nem volt,így le vagyok védve.

Kopóalkatrészek?

Ha nincs túlságosan elhasználva sokszor tovább tart mint a csere új,a gyári általában tartósabb.

2013. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

" Vegyetek szaküzletben kerékpárt, ha pedig a régi biciklitektől meg akartok válni, egyes szaküzletekben beszámítják a vételárba! Azzal lehetne a legjobban küzdeni a kerékpártolvajok ellen, ha nem venne senki se használt kerékpárt, bár ez csak egy álom marad. "



Bringaboltból használt kerót Ecobike.hu-t ismered pesten ? Tolvajkergetők lebuktatták egy 3 millás karbon, sram red-es cannondale-t gond nélkül megvettek volna 50-100.000Ft-ért


https://www.youtube.com/watch?v=s-us2noawus

2017. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!