Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel és hogyan kenjem be?

Mivel és hogyan kenjem be?

Figyelt kérdés
Be szeretném kenni a láncomat zsírral (nem fújós, hanem rendesen kenhető dobozos). Tudom, hogy buta kérdés, de zsírral még nem dolgoztam, ezért kérdezem, hogy mivel és hogyan kenjem be a láncot? Annyit tudok, hogy a maradékot majd le kell törölgetni a görgőkről és a lánc külsejéről, amennyire tudom. Ezeket leszámítva mivel ajánljátok? Rendesen az ujjaimmal? Csak vegyek ki egy adagot, kenjem rá elegyengetve, aztán amíg nem lesz zsíros az egész lánc, addig így tovább, aztán a maradékot le pl egy ronggyal? Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 20. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad zsírozni a láncot mert összeszedi a koszt.Lánckenő olajat használj , ha az nincs akkor műszerolaj.
2013. szept. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze,kend be zsírral,felszedi a mocskot,beleragad és csak jobban kopni fog a fogaskoszorú meg a lánc is. Ha elakarod szarni zsírozd,ha nem ,akkor meg lánckenő OLAJ. Zsír a csapágyra való,nem láncra. DE mindjárt jönnek még a disznózsíros vagy wd40 es tanácsok is,lefogadom.... Egyik jobb a másiknál xd
2013. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

ha jót akars ilyet veszel a láncodra, drágább, de nagyon sokáig elég:

[link]


de minél sűrűbb olaj, annál jobb, műszerolaj sem az igazi, inkább motorolaj

a WD40-es baromságot el sem érdemes olvasni, kész röhej, h van aki ezt ajánlja, fogalma sincs mit csinál, arról meg végképp, hogy mi a jó a láncnak

a zsír sem jó, nem megy be a görgők közzé, nem kívül kell olajosnak lennie, hanem belül, ezért jó a linkelt lánc olaj

2013. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van olajam is, csak valaki azt mondta, hogy a lánc áztatása után érdemes inkább zsírt használni. (érdekes történet, nagyon sokan ajánlották a brigéciolos áztatást, én kapásból másban áztattam, úgyhogy tulajdonképpen mindegy) Egyébként volt már, hogy motorolajat használtam, teljesen jól működött, csak esős idő után jól összekoszolt mindent. WD40-es sztorit ismerem... Nekem igazából teljesen mindegy, mert van rendes láncolajam is, akkor esélyesebb, hogy azt használom most.
2013. szept. 21. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp a láncolaj.
2013. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dreigang ***** válasza:

3-as +1.

[link]

2013. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!