Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kezdjek el építeni...

Hogyan kezdjek el építeni kerékpárt?

Figyelt kérdés
[link] pontosabban itt van az a kerékpár amilyet szeretnék építeni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Tippek ötletek miként építhetek ilyen kerékpárt??
2013. szept. 28. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém kb ilyen.Vettem egy lepusztult ss-t,a váz méret kiválasztásánál sokat sz-aroztam és apránként mindig cseréltem a meglévő dolgokat rajta újra és az ízlésem szerint valóra.

A stucni volt az első,aztán a kormány,majd a felni a kerek a fék,fékkar.A hajtás ami van rajta az teljesen jó az marad.Egy új pedál kell még rá,ülés meg fényezés a vázra majd tavasszal és kész.

2013. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dreigang ***** válasza:

Leglényegesebb elem a váz. Ha beszereztél egy ilyet (mint a képen), akkor az alkatrészeket már (új/használt) építheted is rá. (Ránézésre pont ilyet raktam össze a héten :-) Persze a váz már két éve megvan:O)

Ha a képen látható bicóból indulunk ki, amit változtatnék rajta:

- egy helyett két forgáspontos fékek

- egyenes kormány helyett egy időfutam (vagy arra hajazó vágott o.úti), esetleg pista, így több lesz a fogáspont

- a képen valószínűleg egy egysebességes gép van, fixinek lehet, hogy gyenge lenne ez a váz.

A váz méretei/kialakítása határozza meg a hajtást/ középcsapágyat, a stucni típusát, a nyeregcső méretét, a fékek benyúlását.

Ha nincs kedved kereket fűzni, akkor a kész megoldás is jó, ill. a boltban összerakják.

Amiből érdemes újat venni: alu. váz (ha a váz alu.), fékrendszer, komplett kerék.

A többi pedig az esztétikai kérdésekről, esetleges kompromisszumokról szólhat: pl. hiába szerettem volna natúr elox. fékeket, ha az általam preferált gyártónál csak matt fekete volt elérhető helyen/időben/áron... azok viszont pl. mennek a gumik színéhez. A vázon kívül meghatározóbb elemek a felnik (pláne magas peremesen), a kormánybandázs, a nyereg, ill. általános szempont, hogy minél kevesebb anyag/szín lesz a bicón, annál egyszerűbb elérni az összhangot a látványban.

Sok sikert kívánok az építéshez!

2013. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azt a tobbtanyeros mtb hajtast dobd a fr@ncba..nagyon gaz
2013. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!!
2013. szept. 30. 12:10
 5/6 anonim ***** válasza:
De ez neked hol mtb te idióta?
2013. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen gyökerek....
2013. nov. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!