Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizéssel lehet fogyni,...

Biciklizéssel lehet fogyni, vagy csak a lábizmokat erősítjük vele? Ha lehet fogyni, mennyit?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy szobabiciklit, és lehetőségem lenne naponta fél órát biciklizni. Ez vagy heti ötszöri alkalom lenne vagy heti hétszeri. Egy hónap alatt ezzel tudnék valamennyit fogyni, vagy csak a lábizmokat erősíteném? Ha igen, kb. mennyit? Légyszíves segítsetek, mert nagyon nem értek hozzá. :D Köszönöm előre is a válaszokat.

2013. okt. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fogyni, de ehhez kalória mínuszban kell lenni, azaz nem ártana hozzá szálkásító diéta is. Heti minimum 3-4, 40-50 perces tekerés legyen, de akár mehet minden nap is, ahogy érzed.
2013. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, de úgy kell tekerni 40-50 percet, hogy meg is izzadj azért, ne csak úgy lötyögj, mint gólyaf.s a levegőben.

Viszont a fogyás 80%-a az étrenden múlik. Ha bedobsz 2 sportszeletet, azzal máris ellensúlyoztál 1 óra biciklizést kb.

2013. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Az edzes szempontjabol nem az a lenyeg hogy biciklizel, gyalogolsz vagy futsz, hanem hogy ezt milyen pulzusszammal teszed.


Ha a pulzusod 130 korul van, akkor az izommunka amit vegzel kicsi, az oxigenfelvetel pedig nagy. Ilyenkor a tested a zsirt hasznalja energiakent, ez a zsiregetes (aerob edzes).


Ha a pulzusod 150 vagy magasabb, akkor nagy az izommunka, kicsi az oxigenfelvetel, es a tested az izmokban levo glukogent hasznalja energiakent (cardio edzes).


Fontos meg e mellett persze az etkezes, de ezt mar irtak elottem is.

2013. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kerekparozassal nem az izomzatunkat fejlesztjuk, hanem az allokepesseget es a kitartast. A kerekparozastol nem leszel izmos, nem leszel tole sovany, de szivos leszel es elnyuhetetlen.


Hiaba kerekparozol, ha mellette helytelenul, avagy sokat taplalkozol, sorozol a haverokkal, avagy ketpofara zabalod a sutemenyeket. Fel ora sport amugy is csak arra jo, hogy megehezz :)

2013. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Lehet.

Idén nyáron (3hónap egybefüggően) napi 50km.ert tekertem a munkaba. Munka előtt 1 óra/23-25km, munka után 1óra/23-25km. Első kéthétbe 85kg lefogytam 75kgra. Csak tekertem, étrendre nem figyeltem. De annyit nem is ettem mint szoktam, hogy őszinte legyek alig volt rá időm hogy "teleegyem" magam.

Nem gondoltam volna hogy fogyni fogyok, de örülök hogy lement 10kg.

2013. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!