Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy kerékpáros cipő tönkre...

Egy kerékpáros cipő tönkre megy attól ha normál cipőként is használom?

Figyelt kérdés

A munkahelyemre biciklis cipőben tekerek be. Nem cserélem le egész nap abban jövök megyek.

Nem olyan betonmerev talpú lehet benne aránylag kényelmesen jönni menni. De hosszabb távon a cipő vajon tolerálja ezt?


2013. okt. 10. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínûleg nem tolerálja, de én a lábam izületeiért jobban aggódnék.
2013. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyetertek az elottem szoloval (meddig tartan a napi elfoglaltsagaidra atvenni egy normal skarpit?)
2013. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
meg jo, hogy nem korcsolyazol :)
2013. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is kerékpáros cipővel tekerek be, aztán egész nap abban vagyok. Nem túl merev talpú, utcai-bicajos cipő ez is, a stopli kicsit már kifényesedett rajta, meg recseg amikor kemény felületen járok, de ennyi, különben nagyon kényelmes. Semmi baja sem lesz, különben is ezek elég strapabíró cipők szoktak lenni, gondolj csak bele, ki kell bírniuk, ahogy rángatod velük a bicajt, vagy ahogy lejtőnek felfelé bringával a válladon menetelsz.


Egyik ismerősömnek van egy Bontrager, a másiknak egy Sidi és ugyanúgy néznek ki, mint amikor megvették őket. Az egyikük mindent ebben csinál, ebben horgászik, megy sétálni mindent, egy kicsit lett csak fakóbb a csuka, ennyi. Ezek is utcai és bicajos cipőként voltak árulva, tehát nem túl merev talpúak, nincsenek a talpukon kemény műanyag elemek, és simán megállják a helyüket a járdán is.

2013. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen merev a talpa. A stoplit nem kell félteni. De az én Shimano cipőmnek olyan merev a talpa, hogy abszolút nem is használom a talpizmaimat, ha abban megyek, és ennek meg is van a következménye: tökéletesen elgyengültek. Tehát ha merev talpú, akkor nem ajánlom, én is próbálok más megoldást keresni (váltócipőt vinni az egyetemre naponta nem annyira van kedvem, de lehet, hogy ez lesz).
2013. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!