Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora méretű országúti...

Mekkora méretű országúti kerékpár kell nekem?

Figyelt kérdés
197cm,kb.98cm belső lábhossz. 60 vagy 62-es? És milyen szett ami már jól teszi a dolgát?tiagra?
2013. okt. 31. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen karakterisztikájú vázat néztél ki. A hagyományos, vagy esetleg az ejtett felsőcsövű (sloping) vázat. Elég magas vagy, és a lábhossz is elég nagy, én ez alapján mindenképp a 62-est ajánlanám, 175-ös hajtókarhosszal. Viszont ha slopingolt a váz, akkor teljesen más méretek játszanak. Ha van lehetőséged próbálj ezt is, azt is és amelyiket kényelmesebbnek érzed, azt válaszd.


Felszereltségre a tiagra egy tökéletes választás. Ez a Shimanonak egy középkategóriájú szettje. Teljesen hatékony és nagyon masszív darabok. Ha van egy kis plusz pénzed és kis súlyt akarsz veszteni, mellé pedig teljesítményt nyerni, akkor a 105-ösöket is nézegetheted, de a Tiagrával is elégedett leszel.

2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,mindenképp normál,egyenes lesz. A 62-essel nm lesz túl hosszú?
2013. okt. 31. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Igazából ez a magas emberek 'hátránya'. Mindenképp számolni kell a felsőcső hosszával is. Egy 54-55-ös bringa felsőcsöve úgy 550-560 mm hosszú. Ezzel szemben egy 62-es vázon számolhatsz olyan 600-605 mm-rel. Ez legjobb esetben is körülbelül 5 cm tengelytáv növekedés. Hogy mindez mennyi jelenthet használatban közben? Igazából ezt nem tudom megmondani. A rövidebb tengelytávú bringák fordulékonyabbak. Ezen a téren biztosan vesztenél a kisebb vázakkal szemben. Ha esetleg mégsem klasszikus geometriát szeretnél, akkor pont ennek az áthidalására találták ki a slopingot. Ha viszont maradsz az egyenes felsőcsőnél, akkor lehet, hogy csak a 60-ast kellene megvenned, és kicsit jobban kihúzod a nyeregcsövet. Viszont a derekadnak és a nyakadnak mindez nagyon nem fog tetszeni, ha esetleg nincsenek hozzászokva. :) Plus ezen kívül a vázakat is nagyon megterheli a túlzottan kihúzott nyeregcső. Még mindig azt javaslom, hogy ha van lehetőséged próbáld ki mindkettőt. Gyártó és gyártó között is hatalmas különbségek lehetnek.

2013. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, de mostmár aztsem tudom milyen a sloping, rosszul értelmeztem. Az újabbak már slopingok nem? Pl ez már sloping: [link] ? Mert ha az újabbak már slopingok, akkor valószínűleg az lesz, 62esben
2013. nov. 2. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A sloping az ejtett felsőcsövű vázat jelenti. Ezen a képen egymásra van vetítve a hagyományos és az ejtet csövű, vagyis a sloping váz. [link]


A lényege, hogy mivel az eleje magasan van, így ugyanolyan mint egy hagyományos geometria, viszont a cső ejtésével magasság szempontjából sokkal szélesebb körben lehet alkalmazni. Míg egy hagyományos váznál olyan ~5-6 cm különbség hidalható át, addig egy slopingnál akár 15-20 cm sem probléma. Így a gyártóknak sem kell 8-10 méretet gyártani egy vázból, hanem elég 4-5. Egyébként amit Te linkeltél az inkább a hagyományos versenygeometria. De ha így újonnan veszed, akkor biztos, hogy csinálhatsz üléspróbát és akkor látni/érezni fogod, hogy melyik jobb. Én ezek alapján inkább a 60-as felé húznék. Egyébként a választásod első osztályú. :)

2013. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!