Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Capriolo Eclipse vs. Viking ....

Capriolo Eclipse vs. Viking . Melyiket vegyem meg? Kb. hasonlo arban jutok mindkettohoz. Irnatok roluk valamit az alkatreszeik alapjan?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2013. nov. 1. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha egy tanácsot megfogadsz, akkor egyiket sem. Legfőképpen azért, mert ha ezeket most megveszed később eladni nem igen fogod tudni. Igaz, hogy új bringák, de sorolom csak a hátrányokat és erről eldöntheted, hogy számodra ez mekkora hátrány:

- a váz acél: ezzel használhatóságban nincs probléma, csak a súlyával, ami legalább +1,5-2 kg körüli.

- a fékek egy forgáspontosak: hát ilyen fékeket már vagy 15-20 éve nem raknak országútikra, mivel a fékerejük össze nem hasonlítható a modern kétforgáspontos fékekével. Ráadásul ezeket nem is aranyárban mérik, egy modern fékpárt (első-hátsó) már 10 ezer forint környékén is lehet vásárolni és fékhatásuk vagy tízszer jobb. És ha a féken ennyit spóroltak, akkor valószínű máson is.

- egyéb apróságok: nincs fékváltókar, a felnik dög nehezek, kevés a sebességek száma, ráadásul hátul még racsni van, nem kazetta.


Mindezzel csak azokat a problémákat emeletem ki, amik elsőre kiszúrták a szemem. Nem fogom azt mondani neked, hogy vegyél fél milliós bringát, mert az jó lesz, mert ugyanígy voltam a vásárlással én is. 100 ezer forint környékén már nagyon jó használt bringákat kapsz. A használtaktól abszolút nem kell félni. A legtöbb országútis nagyon igényes a bringájára, rengeteg pénzt költ rá, ápolja és törődik vele. Ha valaki elhanyagolja a bringáját, azt úgy is látni fogod már a kinézetén. Egy bicajon nem igazán vannak rejtett hibák. Én eddig minden bicajomat használtan vettem és csak jó tapasztalataim vannak. Szóval ha egy tanácsot megfogadsz, akkor gondolkodj egy használt vásárlásán. Ha mindenképp ezek közül választasz, akkor vedd azt amelyik jobban tetszik, mert felszereltségben egyik sem jobb a másiknál.


Mindezzel nem kötözködni szeretnék, félre ne értsd, inkább fog fel ezt úgy, mint egy országútis jó tanácsát egy másiknak. Hidd el, a bringások 100%-a inkább egy használtat ajánlana neked ebben az árkategóriában.

2013. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából én hobbi bciklis vagyok, havi egy két alkalommal tekergetek. Sajnos nem talaltam használtban ami tetszene, csak arany árban. Köszönöm a tanácsot, elgondolkodok.
2013. nov. 2. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gyűjts egy picit még, és ezt vedd:

[link]

Sokkal jobban jársz vele.

2013. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!