Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bringát vegyek utcai...

Milyen bringát vegyek utcai használatra max 300-ból?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

mindegy, csak ilyen váltója legyen: [link]


királyságos

2014. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
mindegy, csak olyan valtoja ne legyen...ubergagyi..halalra szpatod vele magad a szervizintervallumokkal...:D
2014. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
#2 látom nem ilyen váltós bringád van, mert nekem kb 5 éve ilyen ... tudod te miről beszélsz? ... szeretem az ilyen embereket
2014. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

igen..xd..probalj mar valamit beszereznihozza..xd

az a magyar fsz aki forgalmazonak nevezi magat csak igerni tudd, de kompetenciaja a dolgokhoz semmi..vegulis karbantartas nelkul is lehet hasznalni, gondolom igy nyomod..szeretem az ien embereket

2014. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
barátom, a gyárból küldik postafordultával, ha kell hozzá valami ... de nem kell, tudod? ... ez valahogy olyan ... van a Rohloff, meg van a többi ... mondjuk tény, hogy én kilométertől függetlenül évente lecserélem benn az olajat
2014. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne 300-am, országútit vennék, de a kérdésed alapján itt nem az a cél. Utcai használatra annyit ne költs. Én trekking kategóriában gondolkodnék.
2014. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Trekking milyen?
2014. jan. 8. 22:12
 8/14 anonim válasza:
Trekking vagy cross trekking ami neked kell. Esetleg egy 29-es, attól függően mire használnád még. Egy céget tudok nyugodt szívvel ajánlani, ahol se a garanciával, se az alkatrészekkel, se a szervizzel nem lesz gond. Korrekten segítenek a választásban. www.tuttibringa.hu
2014. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dreigang ***** válasza:

Mondjuk ilyen terepre kellhet:-)

[link]

2014. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

300-ból ne vegyél bringát, mert ellopják az első sarkon, aztán majd nézel.

Hacsak nem vagy 130 kiló, mint én, vagy nincs más oka, hogy ne legyen jó egy "nem extrém" váz:


Keress használt bringákat. Ne a szépségre menj, sőt: minél csúnyább, annál kevésbé lopják. Keress egy kényelmes trekking vázat, közepes vastagságú gumival (viszonylag sima legyen, ne montis, városba felesleges), dupla falú felnivel, első teleszkóppal, esetleg kazettás hátsó aggyal (ezek a padkázás miatt kellenek), jó állapotú sárvédővel, hibátlan váltóval és fékkel.

Nézd meg a vázat a hajtómű környékén: ne legyen rozsdás, ne legyen odaszáradt szmötyi, és főleg: ne legyen sérült a váz!


Ha találsz egy megfelelő bringát, a következőket szerezz hozzá:

- lámpa - elöl-hátul legyen, ledes, fehér és piros színnel világítson, az se baj, ha hátulra felraksz még kettőt meg a ruhádra is egyet. Világíts, mint a karácsonyfa!

- csengő - kötelező és néha tényleg hasznos. néha.

- küllőprizmák - szintén kötelező és igen hasznos. kerekenként kettőt bátran felrakhatsz

- tartalékbelső és foltozókészlet pumpával - mindig legyen veled, tudd egyedül kicserélni a belsőt.

- minimál szerszámok: imbuszkészlet, franciakulcs a kerekek leszedéséhez (jó, ez utóbbi a mai típusoknál már ritkábban kell)

- U-LAKAT!!!! - enélkül 5 percig sem él túl a bringád a városban. Legyen masszív, vázra szerelhető, Abus, Citadel vagy hasonló márka-beli

- tolvajkövető - ez egy újabb cucc, a váz nyitott részein lehet berakni. Nem olcsó mulatság, de szerintem érdemes befektetni, mert így ha ellopják a bringádat, akkor tudod követni a tolvajt.

- téli/eső-cucc: téli bringázáshoz sapka, hosszú és vastag sál, síkesztyű (ez a susogó anyag legyen, az a lényeg. A kötötten és a termón átfúj a menetszél)

A vesédet és a térdedet is kellene védeni valamivel, de én erre még nem találtam optimális megoldást. Állítólag külföldön vannak bringás felszerelés-boltok, ahol lehet jó cuccokat kapni direkt ilyenekre.

Érdemes vízhatlan nadrágot is venni, néha jól jön.

- Fényvisszaverő. A mellényt nem szeretem, de táskára lehet feltenni fényvisszaverő csíkokat, prizmát, lámpát, szerintem azzal simán jó vagy.

Én farmerben is szoktam gurulni (pl munkába), úgyhogy tépőzáras csíkokat szoktam rakni a bokámra: a fény visszaverése mellett így megakadályozom, hogy bekapja az első fogaskoszorú a nadrágszáramat.


Egyéb huncutságok:

- bringás kamera

- csomagtartó


Ha leparkolsz valahova, a lakat fogja be a vázat és egy kereket (inkább hátsó), nézd meg a bringatárolót, hogy nem lehet-e azt seperc alatt szétszedni, amihez rögzítetted (gyakran két csavar oszt annyi)!

Soha ne rakd le bevásárlóközpont elé, őrizetlen egyetemi tömegtárolóba, olyan helyre, ahol már gyakran történt lopás. Sokszor hatékonyabb egy félreeső helyen egy villanyoszlophoz láncolni, mint ilyen helyekre.

Szedj le róla minden értéket, ami könnyen mozdítható!


A fentiek figyelembe vételével spóroltam neked legalább egy százast és talán ki fog tartani a bringa két hétnél tovább. Jó bringázást!

2014. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!