Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy hete vásároltam egy bicót...

Egy hete vásároltam egy bicót a decathlon -ban. Volt most egy pici gondom a váltóval, megpróbáltam én megcsinálni, de csak még jobban elrontottam. Garanciába beállítják nekem helyesen?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

alapból be kellett volna vinned a decathlonba a biciklidet amikor észrevetted hogy gondod volt a váltóval, megcsinálták volna neked garanciában.

ha nem vehető észre nagyon hogy el rontottad azt váltódat akkor most is megcsinálják neked ingyen

2014. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elrontani nem rontottam el, csak elállítottam. De már tárgytalan, megoldva.
2014. jan. 10. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:

első v hátsò?

El tudom magyarázni mindkettőt.De mivel látom nem igazán rendelkezel szerelői ambíciòkkal ìgy nem eröltetnèm.

Bevallom èn is hamarabb tudtam hidròs fèket lègtelenìteni mint váltòt beállìtani.De ha gondolod îrj.

2014. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
attól függ milyen a szervízes a decathlonban a legtöbb helyen dolgozó uriembernek fogalma nincs mit csinál...
2014. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kerékpár szaküzlet szervízében pedig vagyonokat kérnek el egy javitásért nem beszélve arról milyen drágán adnak minden biciklit aztán csodálkoznak hogy nincs vevő és csődbe mennek.
2014. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hy!

a 2#.vagyok.

na gyerekek pont ezèrt kell megtanulni szerelni:)

èn is rá voltam utalva mert itt nálunk mèg olyan bringát se làttak mint az enyèm,nemhogy azt szerelni tudják .

Bevallom jò 1,5èvembe került megtanulni.Ahogy cserèlgettem a cuccokat a gèpen ùgy tanultam meg mindent folyamatosan.


A szakèrtelemről annyit,hogy amîg szerelő lőtte be a vãltòm addig hetente elromlott.

Ên egyszer lőttem be.De azòta hozzá se nyùltam.

Jò gyakorolást.

2014. jan. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3

Első váltó. A gondom vele az, hogy hátul legkisebben elől a legnagyobbon hozzáér a lánc a sínhez (az az izé, amivel átrakja a váltó a láncot), de csak akkor ,ha a hajtókar is a sín mellet áll. Szal ha tekerem a pedált, akkor a lánc-sín távolság folyamatosan változik. Szar lenne a lánc, és azért szívok vele? Illetve elég könnyen túlváltok a nagyfogaskereken, de nem igazán tudom melyik csavart kellene tekerni hozzá (ne azt írd hogy H vagy L, mert nekem nincs rá írva, hanem hogy belső vagy külső csavar). De az első hogy ne érjen hozzá.

2014. jan. 12. 12:10
 8/12 anonim válasza:
Túlváltás megakadályozására a külsőt kell beljebb csavarni, de ha megnézed a műkdését, akkor látni is fogod. A lánc azért érhet a váltóhoz, mert vagy a váltó elfordult, ahol a vázhoz van rögzítve és így kisebb a hely a láncnak, vagy rossz pozícióban van a váltó, vagy a középcsapágy vagy monoblokk rosszul van beszerelve, nincs rendesen meghúzva. Vagy a fogaskerék van elhajolva. Vagy, vagy, vagy.... sok oka lehet.
2014. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hahò.

asszem a 3#vagyok.

az első váltò kènyes melô.Azt ha nem èrtesz semmit hozzá hagyd bèkèn.

Ott tudod a váltò szögèt is ide oda állìtani a vázon ha akarod.

ez a beleèrős dolog bekem is van,pedig 10000Ft feletti a hajtòművem.

Az előttem szòlò jòl mondta.Rengeteg oka lehet.

Na meg menet közben a terhelèstől is billenhet a hajtòműved.stbstb.

Szerintem maradjon neked a szerviz.

Le tudom.De nem akarom leîrni mert hosszù a dolog.

No meg lehet csak a 2 csavar àllîtása nem elèg neked már.

2014. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Okozhatja ezt egy elferdült lánc?
2014. jan. 12. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!