Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért más a NŐI és a FÉRFI...

Miért más a NŐI és a FÉRFI bicaj váza?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a szoknya miatt.

régen sokkal többen jártak szoknyában és ha átlépős vázra ülnek fel benne,akkor esélyes,hogy látszódna a bugyi közben.

2014. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mert elméletileg a nők nem hátulról, hanem előlről teszik át a lábukat, és így, hogy alacsonyabb a váz, könnyedén át tudják rakni a lábukat.
2014. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak ma már senki sem bicajozik szoknyában, ráadásul a férfi váz eléggé "veszélyes pontot fenyeget"!

Ideje lenne megfordítani..

2014. febr. 18. 20:34
 4/10 A kérdező kommentje:

És ezek a mai feszülős cuccok!

Baleset veszélesebbek mint ha "látszódna a bugyi"

2014. febr. 18. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:

rengeteg öltönyös is női vázast választ, mert öltönyben sem kimondottan jó nyújtogatni a lábat...

amúgy nem értem miért fenyeget neked kényes pontot a váz... 24 éve napi szinten biciklizem csúnya baleseteim is voltak már, de olyan amire te gondolsz, még egyszer sem...

2014. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat (?!) montival, downhill-ben azert lattam mar "kovasznai diotoro" 10pontos beleallasokat :))) (meg a stucnit is megharapod) :D
2014. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jó de dh-nál és más extrém sportoknál ne a vázat hibáztassuk, a stucni meg nõi biciklin is ugyanott van, és ott sem puhább. Amúgy stucnival már én is találkoztam :D
2014. febr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ahogy írják: a szoknya miatt.

De a férfi és női kerékpár között nem a váz a legfontosabb különbség (illetve nem a felsőcső helyzete): a női testnek mások az arányai, ezért a férfihoz képest más geometriára van szükség, más markolatra, nyeregre, kezelőszervekre stb.

Ha megnézed a normálisabb gyártók nőknek tervezett keróit, akkor ezekben van eltérés, sok esetben "férfivázzal" szerelve.

2014. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az ejtett váz az a szoknyák miatt van, de a női kerékpárok geometriában is változnak. Kipróbáltam pár női bringát, első ránézésre nem igazán látszott különbség, ugyanaz a vázkialakítás, stb, de menet közben teljesen más volt, kényelmetlen, nem éreztem annyira jól magam rajta, mint egy másik bringán.
2014. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lanyok furan tudnak felulni a kerekparra :)


[link]


Talan ezert a noi geometria? :D

2014. febr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!