Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton kör mennyivel másabb...

Balaton kör mennyivel másabb országútival mint mountainbikeal?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokkal könnyebben körbe lehet menni országútival de miért?
2014. febr. 21. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

1: országútival sokkal gyorsabban tudsz menni, ha azt a bicikliút éppen megengedi

2: az emelkedőket majdcsak lendületből megmászod


Viszont nem tudsz annyi mindent vinni magaddal, bár nem is olyan sok idő mire végigérsz.

2014. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

Namost van egy régi országúti bicó még a vázon van a váltó meg elöl csak egy fogaskerék van, és van egy normális tárcsafékes mtb.

Még így is az országúti jobb?

2014. febr. 21. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán. Tárcsafék tudod egyáltalán mire való? :D
2014. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hány fog van a lánctányéron?
2014. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én sokáig hajtottam egy össztelós MTB-t rövid és hosszú távokon is, és a napokba kaptam meg egy régi országúti versenybringát. Ég és föld a különbség, kész megváltás a monti után. Sokkal gyorsabban-lendületesebben lehet menni vele, nem is fáradsz el annyira. MTB-vel kínszenvedés volt mire feljutottam egy hídra (a hátsó rugót nem tudtam kiiktatni), most ugyan azt a hidat szinte meg sem érzem. Vékonyabb és nagyobb átmérőjű a felni és a gumi, kicsi a gördülési ellenállás (ha nem tekersz akkor is sokáig gurulsz vele), áramvonalas kialakítás, illetve könnyű is, ezért tudsz vele gyorsabban menni. Viszont a hátránya az hogy az úthibákat nem nagyon szereti. Ha jó az út akkor meg szárnyalhatsz vele. Nekem hozzá kellett szoknom a testtartáshoz is, illetve a kanyarokat is kicsit másképpen veszi. Az MTB egyáltalán nem hiányzik.
2014. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gumi az oka. A hegyin rücskös vastag gumi van, rengeteg energia elvész a forgása közben.
2014. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!