Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pesti bringások! Budapesti...

Pesti bringások! Budapesti közlekedés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos (vagy nem) nem pesti vagyok de érdekelne valami. Olyan helyen ahol nincs bicikliút/sáv ott ugye az úton kell közlekedni. Ha balra kanyarodunk akkor be kell sorolni a légbaloldali sávra. Ilyenkor karral "indexelünk"? Autósok mennyire tolerálják ezeket? Beengednek?

2014. márc. 9. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármerre kívánsz kanyarodni, bármelyik sávba kívánsz átsorolni, kötelező karral jelezned a szándékodat a KRESZ szerint.


Egyáltalán nem a rosszindulat beszél belőlem, de jobban tennéd, ha alaposan átnéznéd a KRESZ-t, kezdetnek ez is megteszi: [link]

Veszélyes az autók között úgy tekerni, hogy alig ismered a KRESZ-t, ráadásul egy szabálytalankodó kerékpáros konfliktushelyzetet szül és magára is veszélyes. De meglehet, hogy szabályos vagy és mégis ledudálnak. Mindig érdemes tudnod, hogy mik a szabályok, ne az legyen, hogy "ledudáltak, akkor ilyet többet nem csinálok", esetleg valamelyik okos odaszól, hogy a járdán tekerj és inkább rámész.

Sávváltáskor változó, hogy beengednek-e, vagy sem, előfordul, hogy a jobbkézre tojnak, körforgalomban tekerve pedig gyorsan behajtanak eléd, nem adnak elsőbbséget. Hiába tudod, hogy elsőbbséged van, nem szabad elbíznod magad, hogy úgyis megadják. A testi épséged miatt legfőképpen. Tökéletesen, ismétlem, tökéletesen működő fékrendszerrel legyen felszerelve a kerékpárod, olyannal, amit ha tövig behúzol, blokkoljon a kerék azonnal. Bármikor szükséged lehet arra, hogy hirtelen lassítanod, vagy megállnod kelljen a városban.

2014. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én majdnem minden nap bringázom.Az autósok toleránsak tapasztalataim szerint,ha megadod a tiszteletet.Autóssal egyszer volt konfliktusom,de akkor én voltam a hibás,elé vágtam túl hamar.Mindig nézz mögéd,ha sávot váltasz,és karral jelezz idejében.Ha nincs mögöttem senki,és nincs kereszteződés sem,akkor nem szoktam csak jelezni.Ha beengednek,ne felejtsd el megköszönni.A buszosokkal vigyázz,mert azok allergiásak a bringásokra,persze nem véletlenül.Csak ott menj buszsávban,ahol külön tábla megengedi.A Rákóczi úton a hetes vonalán pl.ne menj.Ilyen helyen inkább menj a járdán gyök kettővel a szélén,vagy told,vagy kerülővel kertek alatt navigálj.
2014. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz, ment a +
2014. márc. 9. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
szívesen.
2014. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!