Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az, hogy a 21 seb....

Miért van az, hogy a 21 seb. MTB-on a legnehezebb fokozaton is úgy érzem, hogy nem tudom eléggé meghajtani, kevésnek érzem?

Figyelt kérdés
Mennék gyorsabban, de így nem tudok. Bocsánat az amatőr kérdésért, de csak itt tudom feltenni..
2014. márc. 9. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert a mountain bike nem száguldozásra készült, hanem nagyobb emelkedőkön, terepen való kerékpározásra, így az áttételek is ennek megfelelőek.


Viszont ha kicseréled a MTB hajtókarját olyanra, amin a legnagyobb lánctányér 48-as fogszámú és aszfaltgumikat teszel rá, amiknek sima a futófelületük, akkor növelheted a maximum elérhető sebességedet kis mértékben. Persze ettől még nem fogsz úgy repeszteni, mint egy országútival és a gumik miatt a terepezésről lemondhatsz, maximum földút, a durvább emelkedőket pedig a hajtókar miatt nehezebb lesz megküzdeni kicsit.

2014. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint hol mennél gyorsabban? DH bringákon 10 sebesség is elég szokott lenni. Ha közúton kell, szerezz egy országútit.
2014. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnél a pont, valszeg 42-es a nagytányér, az könnyen el tud fogyni :)
2014. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves első válaszoló! A hajtókar cseréje kb. milyen összegbe kerülne? Csak hobbi bringás vagyok, felülök és megyek, városban, minimálisan országúton. Eddig egy ősrégi mtb-m volt, de azt valahogy jobban meg tudtam hajtani. A mai átlagsebességem is csak 21 km/h volt(igaz, nagyon fújt a szél) de hát így nem fogok saját "rekordokat" döntögetni :(
2014. márc. 9. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
21 km/h nem olyan rossz átlagnak. Egy új hajtókar kb. 10000 Ft, ha olcsó, a határ a csillagos ég. Ennyiért már használhatót adnak. A szerelés még 1000-2000 Ft lehet.
2014. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!