Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyvaltorol valamit?

Agyvaltorol valamit?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi hogy ez hogyan mukodik?

Hogy nez ki egy ilyen egy keron hogyan kell valtani stb?

Orszaguti kerokba is szoktak szerelni?

Mi a kulonbseg a sima (vagy nem.tudom milyen van) es a kontras valto kozott

Gondolom a kontrasnal nem lehet visszafele tekerni (mint a szemelyautonal)

Vagyis pontosan hogy mukodik egy ilyen szwrkezet?


A valaszokat elore is koszonom :)


2014. márc. 15. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy a belsejében mi van, azt nem tudom, ne kérdezd. Sok kis fogaskerék és millió más alkatrész. Láttam már szétszedve, rém bonyolult.


Előnye, hogy nagyon strapabíró, jobban tűri a koszt, esőt, téli sót stb., mint a láncváltó. Álló helyzetben is lehet váltani, sőt jobb is neki, ha úgy váltasz.


Hátránya, hogy van némi belső ellenállása, belső súrlódása. Kicsit nehéz is, ezért nem szokták országútikba szerelni, de más akadálya nincsen.


Váltani ugyanolyan kormányra szerelt váltókarral kell, mint láncváltók esetében. Lehet markolatváltókar is.


A sima az a sima szabadonfutós, tekerheted hátra is, nem történik semmi. A kontrás, ha hátra tekered, befékezi a kereket, de amúgy az is szabadonfutós.

2014. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kossz a valaszt

Hany gramm egy ilyen?

2014. márc. 15. 21:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!