Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az ilyen szelepes kereket...

Az ilyen szelepes kereket hogy kell felpumpálni (kép)?

Figyelt kérdés
Adott egy bicikli, a hátsó kerekének szelepjéről lekaptam a sapkát, rá a pumpa, fél perc és kész is voltam. Az első kerekén azonban ilyen szelep van: [link] . Az ilyet hogy kell felpumpálni, akárhogy próbáltam nem sikerült. A pumpán kell valamit buherálni (kisebb szelep) vagy a bicikliszelepen, vagy gond lehet a belső gumival? Ha leszedek mindent ( [link] ) akkor rá lehet rakni a pumpát és megy is bele de ahogy leveszem a levegő kijön.
2014. márc. 23. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen csak ilyen szelepek voltak a bicikliken. Berakod az autópumpába a labdához tartozó feltétet és azzal talán menni fog. Ez egy darab vékony cső aminek a végét be tudod szorítani a pumpába, a tű végét meg benyomod a szelepbe és beleszorul. Ha nincs ilyened 200ft körül tudsz venni, Vagy lecseréled a belsőt egy újra.
2014. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 savanyújóska ***** válasza:
Dunlop szelep néven fut, ha jól láttam, és olyan átmenetnek tűnik a Schrader és a Presta között, szerintem a legegyszerűbb ha veszel egy Schrader szelepeset, az autópumpáról bármelyik benzinkúton fel lehet fújni. (És manapság az is a jellemző szelep, bicikliken is, kapni meg a Tescóban lehet, mondjuk 400 ft-ért, érdemes kettőt venni, mert olyan is a minőség... Nem gyatra, teljesen jól használható, de nem is egy nagy eresztés.)
2014. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dreigang ***** válasza:
Nekem is ilyen van, presta szelephez való pumpával fújható, érdemes kissé kilazítani felfújáskor. Kombinált fejes (nem menetes) presta/autószelep műhelypumpát használok, kb. 5 e Ft, és mindenhez jó. Profibb rá egy menetes adapter (az úti pumpához kapható), de a tekergetés macerásabb.
2014. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!