Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tutira van aki röhög ezen, de...

Tutira van aki röhög ezen, de azért mergkérdezem: az SPD az egy szabványt is jelent? Pl. Ha én veszek egy SPD kompatibilis cipőt, azt bármilyen SPD pedállal tudom használni? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az SPD egy szabvány. Szóval igen. Egyébként minden pedálhoz adnak cipőre rakható cuccot, az nem a cipővel jár.
2014. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
Pontosabban az SPD (legalább) két, egymással nem kompatibilis szabvány. más az outi és a montis SPD, egymással nem keverhetőek.
2014. márc. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha! Na erre voltam leginkabb kivancsi!
2014. márc. 27. 00:55
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A pedálhoz mindig jár a patent, annak a felrakási helye a cipőn meg szabvány (szokvány, de mindenki átvette). Akár Shimano SPD, akár Time, akár Look gyártmány.

Ezek mind járótalpas cipők, talpba süllyesztett, közös felfogatási móddal.

Az említett Shimano változat, az SPD-R felfogatása eltér, az SPD (és minden más süllyesztett felfogatású) keresztirányban, az SPD-R hosszirányban 2 csavaros, ahhoz más cipő kell.

[link]

A régi, műanyag patentos Look rendszer megint más, a Shimano SPD-SL-je hasonló és azonos felfogatású. Ott 3 csavar tart háromszög alakban egy böszme nagy műanyag patentot, a cipőnek nincs járótalpa, a patenton tipegsz.

[link]

2014. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Na akkor:országuti bringám van,arra akkor milyet ajánlotok? Nem vagyok versenyző,hobbi szinten havi egy-három alkalommal tekerek 30-100 kilómétereket, a biciklim sem milliós műszer,egy alap aluvázas bicikli.
2014. márc. 29. 00:44
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Én az országútimon ezt használom:

[link]


Ilyen Northwave cipővel:

[link]


Elvileg mindkettő MTB-s, de kit érdekel?

Az országútis pedál pár grammal könnyebb, de csak egyoldalas, ami belépés meg csapágy-élettartam szempontjából is rosszabb.

2014. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!