Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért fütyül a tárcsafék?

Miért fütyül a tárcsafék?

Figyelt kérdés

Tavaszi felújításnál átmostam a biciklit, néhány részt lakkbenzinnel is, ami lehozza a fáradt, koszos olajat. (pl. lánc, de azt utána át is olajoztam persze)

Fékezésnél üvölt a fék. Elkopott és cserére szorul, vagy szimplán rajta maradt valamilyen idegen anyag?

Egyébként két éves a bicikli, van benne (sajnos csak) 1200km körül. Kell fékhidraulikának új olaj? Illetve az első villában a teleszkópot meg kell nézetnem? (Nincs vele baj, csak nem szeretném ha utólag venném észre, hogy nem volt olaj és átreszelte a cső falait.)


2014. ápr. 3. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A visítás lehet azért mert:

- kilazultak a féktárcsa csavarjai

- kilazult a féknyereg csavarja

- valamilyen vegyszer került a tárcsára/pofára.


A fékfolyadékot nem kell még cserélni, ha rendesen működik a fék.

A telót átnézetném, mert néha gyárilag kevés kenőanyag kerül bele. Egyébként az 1200km futás önmagában még nem indokolná a szervizt.

2014. ápr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Rajta maradhatott valami. Az enyém is visít, ha vizes a tárcsa, vagy szimplán hideg van.
2014. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg vannak húzva csavarok, nem voltak bántva most, tavaly pedig rendben voltak. Azért majd rájuk pillantok. A víztől tudom, hogy fütyül, csak nem értem, hogy maradt rajta vegyszer miután áttöröltem. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 5. 00:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Átnedvesedett a fékbetét. Használat során elmúlik a sipolás.
2014. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig egyik se jött be, én a fékolajra gyanakszom, valószínűleg nem megfelelő erővel nyomja rá a pofákat a tárcsára. Később jelzem a problémát! :)
2014. ápr. 6. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!