Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Honnan lehetne informálódni,...

Honnan lehetne informálódni, hogy egy adott úton tekerhetek-e?

Figyelt kérdés

Létezik esetleg valami aktualizált térkép? Vagy forduljak a rendőrséghez (ők biztos tudják hol büntetnének :) )?


Azért kérdezem, mert szeretnék majd Kecskemétről letekerni Balatonszéplakra (Siófok mellett). Viszont Dunaújváros környékén vannak szakaszok, amelyekről nem tudtam kideríteni, bicajozhatok-e ott és büntetésbe, meg dudáló autósokba nem szeretnék belefutni. Google mapson próbáltam csekkolni a kereszteződésekben a táblákat, hogy mi a helyzet, több-kevesebb sikerrel.


Egyébként itt Pécsen Komló felé is van egy útszakasz, ahol tiltva vannak a kerékpárosok. Na mármost másik útvonal nincs, akkor azon az 1 km amin tiltva van, le kell szállnom és tolnom?


Biztos bugyuta kérdésnek tartjátok, de sajnos még ismeretlen környékre megyek.


2014. ápr. 12. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire tudatos kerékpáros. A mellékutakon kell tekerni, nyugis a forgalom és kényelmesebben nézelődhetsz is. Ha meg nagy kerülő lenne és csak egy forgalmas főút vezet arra, akkor ugorj vonatra :)
2014. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, sok mellékút állapota olyan, hogy virsligumissal öngyilkosság. Ezért szoktam átnézni hol érdemes tekerni és ilyenkor becsúsznak főutak is kisebb szakaszokon. Alapesetben kis forgalmú utakat keresek természetesen.

Viszont lehet megvan a megfejtés, megnéztem a kreszt és bár nagyon nyakatekert a megfogalmazás, nagyjából megvilágosodtam.

2014. ápr. 13. 13:52
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Ne a guglimapot nézd. Tölts le egy MapSource vagy BaseCamp progit a Garmintól (esetleg egy qlandkarte-t), majd az alá telepítsd az openmaps.eu kerékpártérképét (OMPBiking). Jelzi a kerékpárutakon kívül a bringatilos szakaszokat is, és tervezni is tud -általában hetente frissül, vagyis eléggé naprakész.
2014. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kell túlbonyolítani, meg kell tanulni a kresszt
2014. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az a baj, még ha szóról-szóra tudnám is a KRESZ-t, akkor is vannak olyan szakaszok, ahol tiltva vannak a biciklisek, de nincs kitáblázva minden bekötőútnál.

Ezeket a programokat viszont megnézem, valami ilyesmire gondoltam :)

2014. ápr. 14. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem mindegy, szoktam tiltott szakaszon is biciklizni. rendőrök le sz×rták, meg az autósok nagyrésze is normálisan kikerült. azzal nem ártasz senkinek, ha ott biciklizel, ahol kint van a tábla.
2016. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!