Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki tud tanácsot adni...

Valaki tud tanácsot adni ebben a kérdésben? Ha napi átlagban 30 km-t teszek meg egy napi adagnak 2 óra hossza alatt, akkor ha fogyasztó tablettákat is veszek be, mennyi idő alatt fogy hatók le, és mennyit, ha késő őszig csinálom lazítás nélkül?

Figyelt kérdés
Ma 40 km-t tettem meg, mert edzek a Békéscsaba-Arad Nemzetközi Szuper Maratonra. Több ismerősöm is menny Május. 17-18-a ha jól tudom? Akkor lesz idén? Van egy schwinn Csepel Magnummom egy átlag MTB-hoz képest azért el van egy kicsit eresztve felszereléssel. Úgy átlagban 3x5-be megyek vele 3-6-ba, de 25 km/h kényelmesen tudom vele tekerni, ha szembe szél!
2014. ápr. 23. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Do you even magyar, bro? O.o


Amúgy meg étrendtől függ a fogyás, a fizikai aktivitás mellett.

2014. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt ki akarom javítani azt a mondatott, hogy ha nincs szemből érkező szél, akkor 25 km/h, vagy egy nagyon picit több, akkor ha megy előttem egy elektromos kerékpár vagy egy motoros bicikli, ha megy előttem 20-25 km/h között, akkor motivál nagyon, hogy utol kellene érni, hogy még egy előzés is bele férjen! De ha megy az is 25-el akkor már ne tudom beérni, ha kereszteződésből indulok el 2x2-ben, mert akkor még föl kell váltani 3x5-be vagy 3x6-ba, Hx7-be. Én meg Max 27 km/h-ig tudok felgyorsítani
2014. ápr. 23. 21:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha már az étrendről van szó, minden reggel eszek rendes adagot max két szelet kenyér félkilós kenyérből, az egy kilós egy szelet. És arra vagy a két fél kilósra megy két három finom jó minőségű felvágott, meg szeletelt Trappista sajt, abból is kettő szelet a két kenyérre, vagy az egy nagyra, meg a zöldségek, paradicsom, paprika,meg ezek mellé kígyóuborka vagy retek.

Az ebédem meg egy adag leves meg második.

Este meg valami gyümölcs.

2014. ápr. 23. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:

ha fogyni akarsz nem kellene szemetet enned, rendes kiszámolt étrend kellene, elsõ vállalkozásomban fogyasztó tablettákat és egyéb csodaszereket árultam, elárulom, ezek 1 dologra jók, és az a pénzszerzés mert rohadt sok ökör megveszi.

30km az bakfitty, pláne 2 óra alatt az 15 ös átlag, annál még nagyapám is gyorsabban teker...

megfelelõ kiszámolt szálkásító étrend nélkül pedig semmitõl nem fogsz fogyni.

2014. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt nem lehet csak úgy megmondani, nagyon függ egyéni dolgoktól. Az nem jó ötlet, ha "lazítás nélkül", minden nap edzel: a szervezet a pihenőnapokon fejlődik igazán. Ha fejlődnek az izmaid, az jelentősen gyorsítja a fogyást. Kezdetnek heti 2 vagy 3 pihenőnap elég lesz, de lehet, hogy több fog kelleni.


Az étrendedet sokan "szemét kajának" tartanák, mint az előttem szóló válaszoló is. Nagyon sok mai irányzat különböző élelmiszereket, például a kenyérféléket, tejet vagy mást eleve rossznak tekint és nem ajánlja a fogyasztásukat. Én azt gondolom, hogy ezek téves irányzatok, de sokan helyesnek tartják őket. Az mindenesetre jó ötlet lenne, ha az étrended tápanyagtartalmának utánaszámolnál (minden nap kiszámolnád). Minden nap legyen elegendő minden tápanyagból az étrendben.


Remélem, étkezések között nem szoktál nassolni: így rengeteg kalóriát be lehet vinni. Ha nagyon vágysz rá, egyél ilyenkor nyers zöldségeket: zöldpaprikát, karalábét, sárgarépát, retket, ezek nagyon finomak nyersen.


Lehet, hogy 30 km két óra alatt nem túl nagy teljesítmény sokak szemében, de magadhoz képest igenis komoly eredmény lehet. Ne hasonlítsd másokhoz az eredményedet, csakis magadhoz. A lényeg a kitartás. Lehet, hogy nem leszel nyár végére olyan vékony, mint ahogy elképzelted, de biztosan sokkal edzettebb leszel, szebb lesz a mozgásod, jobb lesz az önbizalmad, ami önmagában is vonzóbbá fog tenni. Hajrá.

2014. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves elõzõ eredeti szakmám pék, a kenyérrel nincs semmi bajom, sõt imádom, de mint pék, tudom a különbséget kenyér és a boltban árusított kenyérnek nevezett sûlt mûtrutyi közt. a felvágottról meg ne is beszéljünk :)
2014. ápr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pár gondolat:


Én jelenleg 26 éves vagyok, 2 méter magas, egy széthajtott 13 éves koromban kapott MTB-vel biciklizek jobb híján (júniusig, akkor robbantom a kasszát, de ez most lényegtelen...). Szóval ezzel az alkatomhoz korántsem passzoló biciklivel is könnyedén tartom a 25-ös tempót 90 kg felett. Szerintem az a 30 km 2 óra alatt borzasztó kevés, alacsony intenzitású bringázás. Értsd: 15 km/óra, ennyiket futva is el szoktam érni könnyedén. Tehát a tempót mindenképpen növelném, 25 km-t egy óra alatt MTB-vel illik megtenni.

A fogyáshoz: július közepén 107 kiló voltam, augusztus végére 92. Sokakkal ellentétben nem értek egyet azzal, hogy kizárólag akkor érhető el fogyás, ha mozgás mellett az étrendre is odafigyelsz. Szerintem ez a legnehezebb út, mivel elvonod magadtól a megszokott kajákat, amitől nem fogod eleinte jól érezni magad, ráadásul keményen edzel is mellé. Ehhez rengeteg önfegyelem kell, ami nincs meg mindenkiben, így nagyobb eséllyel fogsz rárontani a hűtőre kínodban, mint kitartóan diétázni.

Nálam úgy nézett ki egy átlagos hétköznap, hogy reggeliztem valami könnyűt, majd tekertem 25 km-t dolgozni (ülőmunka) ahogy csak bírtam. Délben ettem ugyanolyan kajákat mint mindig, ugyanabban a mennyiségben (sokat eszek). Munka után hazatekertem, szintén 25 km-t, sietve, hogy minél többet legyek otthon. Hazaértem 8-9 körül, vacsoráztam általában ugyanazt mint ebédre. Napközben meg annyi gyümölcsöt ettem amennyi jól esett.

Jött a hétvége, vagy futottam, vagy házimunka, vagy tekertem nagyobb távokat felfedezve a környéket (70-130 km, mikor mennyi energiám volt).

Eredmény: 15 kg fogyás, szálkás lábak és sosem kellett lemondanom semmilyen kajáról, nem volt az, hogy kinéztem a pörkölteket az emberek tányérjából.

Persze nem állítom, hogy ez a csodafogyás módszere, de nekem ez a leginkább bevált és legkellemesebb módszer.

2014. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!