Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Honnan tudjam, hogy mekkora...

Honnan tudjam, hogy mekkora fogaskerekekre és lánctányérra van szükségem?

Figyelt kérdés

Van egy kazettás kerekem (shimano whr-540), amire jó 8 és 9 sebességes fogaskerék is. Hogy döntsem el, hogy egyáltalán 8 vagy 9 sebességes fogaskoszorút vegyek, és hogy mennyi legyen a fogszám ezen és a lánctányéron.

Mi az, ami kb középút?



2014. máj. 5. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány sebességes hátsó váltód van. 11-32 az általános hátul, elöl pedig 22-32-44 ajánlott.
2014. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja elfelejtettem írni, országútiról beszélek :)

Nincs még se első váltóm se hátsó... Csak a kerék van meg eddig meg egy régi csepel váz. És ha pl 2 lánctányéros hajtóművet szeretnék?

2014. máj. 5. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Aha, az más...

Ha combos vagy, akkor 2 tányér is elég. Ha 3 tányérost veszel az 50-39-30, hátul 13-25.

2014. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább elől a legnagyobb 52 vagy 53, hátul a legkisebb legyen 11. Ezzel már 80-al is mehetsz. Egyébként meg olyan váltót vegyél ami kompatibilis tányérokkal és hátsó fogakkal, és olyan tányért és hátsófogakat vegyél, ami kompatibilis a váltóddal
2014. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Országútira max 2 tányér kell előre :) én 52/40 biopace-t használok elöl, hátul meg 11 a legkissebb (legnagyobbat nem tudom) , ha sokat mész hegymenetbe, akkor érdemesebb a 9eset venni, de ha nem akarsz hegyremenni, akkor elég a nyolcas is :)
2014. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!