Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az normális, ha a MTB hátsó...

Az normális, ha a MTB hátsó lánckereke kileng, mikor nem hajtom, csak gurul?

Figyelt kérdés
Szóval felemelem, vagy felfordítom, meghajtom a pedált, megállítom a pedált, és forog a hátsó kerék, és himbálóznak a lánckerekek.

2014. máj. 13. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen az, főleg az olcsóbb modelleknél.
2014. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem... Ha normális, akkor miért az olcsó modelleknél? Mert ha ez hiba, mert meglazult, vagy kopott valami, akkor nem normális. Akkor normális, ha direkt lötyög. Direkt lötyögnie kell, vagy ez javítandó/cserélendő?
2014. máj. 13. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Csapágy van benne. A csapágy szorosságának beállításakor azzal kell játszani, hogy még épp ne szoruljon, de ne is lötyögjön. Minden csapágy lötyög egy kicsit, ez normális. Ha a csapágy nem a legeslegjobb minőség, akkor nem teljesen szimmetrikus, pontos, és ha úgy van beállítva, hogy ne szoruljon, a lötyögése már szemmel látható. Valószínűleg ezt látod a racsni esetén. Egy drága racsni lehet, hogy kevésbé lötyögne, és akkor nem merülne fel benned, hogy ez hiba, mert nem látnád szabad szemmel.
2014. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Azt látod, hogy a keréktengellyel nem párhuzamos a lánckeréksor tengelye, ezért bolyong.

Gondolom nem kazettás, hanem sima menetes racsnid van. Ott az agytestre vágott menetre van rátekerve a lánckeréksor. Amennyire ferde ez a menet, annyira billeg a sor. Ennek semmi köze a kotyogáshoz.

Egyébként ez jóval kisebb mértékű, mint ami bezavarna a működésbe, szóval nem számít.

Mint írták, ez az olcsó tucatbringákra jellemző.

Pl. egy 40.000,- forintos, ipari csapágyas, kazettás szabadonfutós Mavic agynál nem fog látszani, mert az századd mm-re pontosra van gyártva.

Látható, hogy ebben a minőségben annyi egy agy, mint abból a szutykabb kategóriából egy teljes kerékpár.

2014. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Ha menetes racsni, akkor -ha nem is normális- természetes jelenség. Kazettásnál már nem igazán...

És leírták az okokat: jelenleg a menetes agyak, racsnik a kategória legalját jelentik, ezeknél egyszerűen ilyenek a minőségi és a pontossági követelmények. Amíg a haladást/váltást nem befolyásolja, addig nem gond. Az ilyen alsókategóriás alkatrészektől senki ne várjon Campa superRecord-szintű működést...

2014. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, ez biztos megvan már vagy 10 éve, csak rég bicikliztem, és nem emlékszem, hogy akkor is csinálta-e, de ezek szerint biztos. Csak mondjuk volt olyan, hogy mentem vele vagy 120km-t egy nap és nem értem haza, mert megállt a kerék az elkopott csapágyak miatt, és akkor ki lett cserélve, és arra gondoltam, elfordult a meneten, vagy laza vagy akármi.
2014. máj. 14. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!