Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet egy gond két azonos...

Mi lehet egy gond két azonos vázméretű és szinte azonos méretű kerékpárral? Az egyik kényelmes a másik totál kényelmetlen, nagy! Miközben a méret tkp azonos.

Figyelt kérdés

Bővebben:

mellékelek egy képet.

A képen ott van mindkét kerékpár mérete cm-ben.


[link]


A kék méretek: 26-os MTB, 18-as vázzal. Ez halál kényelmes, egész napokat ülök rajta, és semmi gond. Nyereg: lapos mtb nyereg, semmi zselé, kemény.


A piros méretek: 28-as trekking, 18-as vázzal. Ez totál kínzóeszköz, magasnak és távolinak érzem a kormányt, billegek a nyeregben, negyed óra után görcsöl a hátam, csípőm. Nyereg: zselés Cube comfort + túranyereg, egész napos túrtákra tervezve, olyan kényelmetlen hogy a fal adja a másikat.


A méreteket megnézve látható hogy szinte semmi különbség sincs.

Mi lehet a használatbeli különbség oka?


Teljesen kétségbe vagyok esve!A trekkinget a régi monti kiváltására vettem, és méregdrága volt.

És jelen formájában használhatatlan!

De miért? A boltban vétel előtt nem volt próba mert katalógusból rendeltem. De mivel a méretek egyeznek a mostanival így ennek jónak KELL lennie. De nem az.

A nyerget hagyjuk. Azt kicserélhetem nem ügy. Csakhogy az még kevés lesz.


2014. máj. 22. 10:54
 1/10 Grim13 ***** válasza:
azért van különbség rendesen... ez a 1-2 fok ide 1-2 centi oda nagyon sokat számít szerintem állj egy tükör elé vagy csinálj egy képet ahogy ülsz rajta és nézd meg hogy van különbség
2014. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

így jár aki nem próbálja ki amit megvesz... ruhát sem próbálod fel?

rajtam az L es póló tökéletesen áll, tökéletesen látszik benne az alkatom az XL es póló ami csak picit nagyobb, abban megolyan vagyok mint egy csöves...

biciklit is méretre kell venni, nem pedig azt ami megtetszik egy katalógusból.

Szokj hozzá, vagy cseréld le, de ha csak nem vagy még növésben, akkor tökéletes már nem lesz...

2014. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

arra vettem. egy hónapot vártam mire a 18-ast leszállították. 20-as lett volna azonnal.


biciklit is méretre kell venni,

2014. máj. 22. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:
hát mint azt a probléma bizonyítja, mégsem méretre vetted... amúgy más a méretezése minden kategóriának, mtb, outi, trekking...
2014. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egyébként anno a montit úgy vettem hogy megálltam a boltban az egyik mellettés mondtam: ezt kérem. a boltos: biztos jó lesz a méret? biztos. megvettem. jó lett.
2014. máj. 22. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet felszerelni egy állítható kormánystucnit, az általános fikatengerrel szemben hasznos alkatrész :)
2014. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

az van rajta.

de a max és min állás közti különbség csak papíron mutat jól, a valóságban annyit ér mint az átlag telón az előfeszítés.

lehet ide oda állítani de alig lehet vmi észrevenni belőle.


egy állítható kormánystucnit

2014. máj. 22. 18:27
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyereg lejtszögén is nagyon sok múlik. Ha egy kissé lejt a nyereg hátra, sokkal messzebbinek érzed a kormányt.
2014. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát azért az egyiken 3cm-vel magasabban ülsz, 5cm-vel távolabb van a kormány, ezt én nem nevezném még csak nagyjából sem egyforma méretnek... ez sokkal nagyobb mint a másik a (kényelmes) bringád...

Állítgathatsz rajta akármit, ha nem méret, akkor kényelmes sem lesz soha... esetleg megszokod, talán lecseréled a kormányt valami olyanra amivel stabilabban tudod tartani... de tökéletes sosem lesz.

2014. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A hajtókarok is egyformák? Mennyire van a nyereg hátratolva a sínjén?
2014. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!