Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Slick gumi miért nem tapad?

Slick gumi miért nem tapad?

Figyelt kérdés
Most esett át nagy felújításon a mountain bikeom. Új Kléber slick gumikat kapott nagyon állat, de sodródik kanyarban, persze aszfalton. Tehát miért tapadt jobban az 5éves széjjelkopott noname mountain bike gumi kanyarban mint egy új slick? Nem értem, direkt azért vettem mert utcára használom és hát gyűröm mint állat, meg sokat kanyarvadászok, de valamiért sodródik az első kerék, lehet hogy ehhez a gumihoz más testhelyzet kellene? mer ezt komolyan nem hiszem el...Köszi
2014. máj. 26. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha poros az út, akkor még jó hogy, meg ha vékonyabb is, magasabb nyomáson használod. A vékony slick lényege hogy egyenesben tudj gyorsabba tekerni.
2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem vékony, olyan mint egy robogógumi, sokkal vastagabb mint a montis gumim volt és nehezebb is. Megvannak a bringalezárós helyeim, és ezzel a gumival nem mindegyikbe fér be a kerék. Pont ezért vettem, mert gondoltam majd szélesebb felületen jobban tapad. Egyébként a guminyomásból majd engedek, nem is értem miért nem próbáltam azonnal.
2014. máj. 26. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:

" tapadási súrlódási erő maximuma nem függ az érintkező felületek nagyságától."


Egyébként meg linket pls a gumiról.

2014. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hali! Nem találtam képet róla, de lefotóztam itt a link a picasa oldalamhoz:

[link]

2014. máj. 28. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A gumi összetétele sem mindegy. Lehet, hogy nem tapad annyire, de akkor biztos lehetsz benne, hogy tartós lesz.

Nekem ilyen van:

[link]

1.6-os méterben, alig vastagabb, mint a felnim, 6,2 baron használom, és ha behúzom az első féket aszfalton, akkor orrabukok, nem fog megcsúszni. Kanyarban én nem merek nagyon repeszteni vele, az itteni utak minősége miatt.

2014. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elírtam véletlenül, nem Kléber hanem Kenda :D Kocsimra is most vettem gumit, azon van Kléber. Ez jó széles, ilyen peremes vagy mi, 2,5bárra fújták a műhelyben, de én puhának éreztem, úgyhogy most 3,5bar ha jól emlékszem.
2014. máj. 28. 19:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennek úgy kellene tapadni, mint a ragasztó, főleg 2,5-3 bar körül. Lehet te akarod a határokat feszegetni, és azért csúszkál. :D
2014. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az is a célom egyébként, direkt azért vettem, döntöm is rendesen :D

Van egy két fix kanyar amit szeretek fullspeed bevenni, és a régi szar gumi ott nem sodródott, ez meg igen, bár lehet hogy gyorsabban mentem, ki tudja :)

2014. máj. 28. 20:16
 9/9 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet, akkor lehet, hogy én is ezt érzem....2. oldalon is van vélemény.

[link]

2014. máj. 28. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!