Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek? (MTB-ot)

HRena kérdése:

Milyen biciklit vegyek? (MTB-ot)

Figyelt kérdés
Mountain bike -ot szeretnék venni. 14 éves fiú vagyok és olyan kellene ami nem hullik szét hamar darabjaira és kb. 50.000 ft-ért szeretnék venni.viszont ugyanúgy használnám földúton mint rendes úton.Marokváltós kellene és jól nézzen ki.Ti milyet mondanátok,ajánlanátok?

2014. máj. 28. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy széthulljon darabjaira, akkor kezdetnek ne ennyi pénzt szánj rá. Egy MTB 100 ezertől kezdődik minimum, de legalább 80, nem 50. Konkrétan 50-ért alig volna bicaj, amit újonnan megvennék. Ennyi pénzért max a használtak között keresgélj.
2014. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50-60 ért nyugodtan bírsz találni, akár használtat is nézhetsz annyiért ami minőségibb de újan ha veszel az sem fog szét hullani. Hülyeség hogyha valaki valamit akar milliókat kell rákölteni. Én egy kínai torna cipőben ugyan úgy futok mint egy minőségi Nike vagy Adidas cipőben. Minek kellene mindjárt Spezialized, vagy Trek biciklit venni. Nekem egy Capriolo Monitorom van 2 éve, oké tuningoltam de tavaly 12 ezer kilométert mentem le vele.
2014. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használtban csak akkor gondolkodj, ha van hozzáértő ismerősöd, amúgy könnyen átverhetnek.

A földutas használat elég tág fogalom, nem mindegy, hogy döngölt, sima földútról van szó, vagy erdei/hegyi ösvényről. Utóbbira jóval komolyabb gép kell.

A jó kinézet relatív, mindenkinek más tetszik:)

Ha újban gondolkodsz, akkor 100k-tól indulnak a mountik, de azok nagyon alap gépek, alacsony szintű alkatrészekkel vannak szerelve, komolyabb terepre nem célszerű velük menni.

100k-s kategóriában a legalja Shimano szettel szerelt gépek vannak, 180-240k körül lehet kapni Deore szintűeket, amikkel már komolyabb terepre is simán ki lehet menni, akár többször is.

Sajnos az árakkal eléggé elszaladtak a forgalmazók, egyre drágábbak a jó minőségű gépek. Persze ha csak könnyebb földút és sok aszfalt lenne terítéken, oda bőven elég egy 100k-s bringa, vagy használtan 70k-s.

2014. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!