Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár gumi nyomás esés...

Sn4k3 kérdése:

Kerékpár gumi nyomás esés (Normális? )

Figyelt kérdés

Üdvözlet vagy egy Merida Spider T1 kerékpárom defektek miatt már a 3. belsőt használom de a jelenség megmaradt


7.8 Bar a maximum amire lehet én 7.5 re szoktam de kb 1.5 hét alatt leesik 5.5 re ez normális?

(Mivel Presta szelepes így bekel nyomni egy kicsit a szelepet pumpálás előtt Lehet ilyenkor szökik el a nyomás?)


1.5 hét alatt kb 100km-tert tekerek vele


2014. jún. 13. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem normális hogy csökken a nyomása.

Vagy a szelep enged. Ha vízbe tennéd a kerék szelep felőli részét, akkor meg lehetne győződni róla hogy képződik-e buborék vagy sem.

De a másik ok lehet: Megfigyeltem hogy az utóbbi időben mind a külső, mind a belső gumi anyagába több kormot raknak adalékanyagként mint régen. Ettől a külső gumi hamarabb elkopik. A belső gumi pedig a porózussága miatt leereszt idővel. Akárhány gumit is vettem, a probléma mindig ez volt. A probléma akkor szűnt meg, amikor hozzájutottam bontott, 80-as évekből származó belső gumihoz, ami szemmel láthatóan kevesebb kormot tartalmazott. Vagy ahogy ismerősöm fogalmazott, gumit is tartalmazott.

2014. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi akkor valószínűleg a rosszabb anyagú belső okozhatja
2014. jún. 13. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
gondolom országútiról, vagy fitneszről lehet szó a 7.8 bar miatt... teljesen, normális, az outisok nem ritkán naponta pumpálunk... nincs az a gumi/szelep, ami 7-8 bart meg tudna tartani hetekig...
2014. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is naponta ellenőrzöm a gumi nyomást és szinte mindig kell egy kicsit utána fújni.

Ha valami miatt egy másfél hétig nem bicózok például rossz időjárás miatt a gumi nyomás 8 bárról 5-6-ra szokott csökkenni.

Ez normális.

2014. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor marad a pumpálás
2014. jún. 14. 09:39
 6/7 Titusztitusz ***** válasza:
Nem normális dolog, viszont a tünetek NEM DEFEKTRE UTALNAK,hanem szelephibára...A két dolog az nem ugyanaz, ezért felesleges mindig cserélgetni a belsőket, ugyanis a szelephiba az egy kis szerencsével ÖNMAGÁTOL MEGJAVULNI KÉPES DOLOG...Ugyanis a legtöbb esetben mindössze annyi szokott lenni a gond, hogy a gumi felpumpálásánál a szelep tűje nem áll vissza tökéletesen a megfelelő helyzetébe, hanem úgy "rögzül" pumpálás után, hogy kis rés marad az illeszkedéseknél, ahol aztán FOKOZATOSAN szivárog a levegő kifelé...(Defekt esetén a levegő néhány perc, avagy 1-2 óra alatt teljesen kiszökik, a szelephibát viszont onnan lehet felismerni, hogy csak NAPOK-HETEK-HÓNAPOK alatt szivárog el a levegő EGY RÉSZE, szóval a legtöbbször korántsem az egész...)Ez a jelenség főleg nyári hőségek idején szokott előfordulni, amikor amúgyis a melegtöl ki vannak tágulva a szelep alkatrészei, de időnként előfordul más évszakokban is azért, szóval tökéletes biztonságban sohasincs tőle az ember, viszont nem érdemes túldramatizálni sem...Én azt szoktam csinálni szelephibák esetében mindig, hogy indulás előtt jól felpumpálom a gumikat, és menetközben is mindig hordok magammal egy pumpát, hogy szükség esetén nyomjak levegőt a kerékbe ha az már zavaróan kezd leengedni...Viszont hol hosszabb, hol rövidebb idő után, de előbb-utóbb eljön egy olyan periódus is ha szerencséje van az embernek,hogy véletlenül majd jól "ugrik a helyére" a szelep tűje valamelyik pumpálás után, így aztán ilyen szerencsés eset után nem kell újra pumpálni hónapokig...Viszont a szelephibás gumikat felesleges cserélgetni mivel nagy valószínüséggel az újonnan betett belső se lesz jobb mint az előző...És előbb-utóbb az is engedni fog...(Sajnos ilyen ez a mai "kapitalista, meg piacgazdasági" csodálatos áruminőség...)
2014. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem elég, hogy hülyeségeket válaszolsz, mint most is... de annyira unatkozol, hogy hónapokkal ezelõtti kérdéseket keresgélsz?
2014. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!