Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tapasztalt Kerékpárosok,...

Mediamaster99 kérdése:

Tapasztalt Kerékpárosok, Szakértők! Campagnolo, Modolo Corsa, Continental és más egyéb márkás alkatrészekből álló teljesen működőképes, napi használatban lévő retro versenykerékpárom felújítanám, de kíváncsi vagyok, hogy MENNYIT ÉRHET? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalt kerékpárosok, Szakértők, segítséget szeretnék kérni! Kb. 2 éve ismerősömről kaptam egy régebbi, de abszolút használható, jó állapotban lévő, épített retro versenykerékpárt, ma is használom, nagyon jól megy, erős, gyors, stabil, megbízható bringa. Valószínűleg épített, mert régebbi fajta, minőségi francia és német alkatrészek vannak benne. Ezen a területen eléggé tapasztalatlan vagyok, a márkákat nagyjából ismerem, de szükségem lenne egy kis segítségre.

A kérdésem az lenne, hogy mennyit érhet, és hol lehet rá minőségi alkatrészeket venni jó áron?



A fontosabb alkatrészek:

- Hutchinson HP22 hátsó gumi, francia (kopott)

- Mavic Ma2 (francia) hátsó felni

- Continental SuperSport 100 első gumi, német (kopott)

- Patent Campagnolo váltók (elöl-hátul)

- Modolo Corsa első és hátsó fékek és fékkarok

- Ofmega hajtókar

- Rino Gipiemme Nitrec sportnyereg



A két gumi eléggé kopott, repedezett, elsőként ezt szeretném lecserélni, mert szemmel láthatólag a végidőket járhatja, de eddig jól bírja.

1. Hol találhatok jó áron, hasonló minőségű gumikat? A neten olcsóbb, vagy inkább üzletben érdemes venni?


2. Mennyit érhet mostani állapotban a kerékpár, ha csak a külsőt turbózom fel egy kicsit? (Gondolok itt a festésre, a bandázsra, stb. de műszakilag nem nyúlnék hozzá...)


3.Érdemes rá költeni nagyobb összegeket? Megéri? Vagy inkább gondolkozzak egy új kerékpárban?



Előre is köszönöm a segítségüket! :)



2014. jún. 17. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Campagnolo váltókar? Az igen! Hány éves a bicikli?


Ha tényleg retro, megéri felújítani! A 80-as évek előtt a Patent Campagnolo volt a csúcskategóriás versenybringák váltó-ásza, a profik nagyrésze erre esküdött! Ritka manapság az ezzel szerelt váltó, hiszen versenycangákról lévén szó, gyakran cserélték őket, "eldobható" biciklik voltak.


Ha azonban újabb a drótszamár, 90-es évek beli, akkor már nem keresik annyira, megjött addigra a Shimano. És azóta is verseng ez a két cég, és a Shimano vezet, nagyon, sokkal elérhetőbb.


Nem tudom mennyit érhet, de ha 30-40 éves, akkor bármilyen jó állapotú bicikli értékes.

2014. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!