Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szabad kerékpáron "rendőrös"...

Szabad kerékpáron "rendőrös" piros-kék villogású lámpát használni?

Figyelt kérdés
Mármint nem vagyok rendőr ugyebár... de feltehetek ilyesmit a bringára vagy ez tilos mert megtévesztő lehet?
2014. jún. 18. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Autóra tilos, így szerintem bringára sem szabad feltenni.

Biztosan megtévesztő.

2014. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alex Fly ***** válasza:
A KÖHÉM nem engedélyezi. Elég részletesen leírja, milyen világítás kell. kerékpárra -de ez nem szerepel benne. De végül is felszerelheted, csak a közúti forgalomban nem használhatod.
2014. jún. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Köhém 116. §214 (1) A kerékpárt fel kell szerelni egy előre fehér vagy kadmiumsárga fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható lámpával,a meghatározott világító berendezés elhelyezhető a kerékpárt hajtó személyen is. A világító berendezések által kibocsátott fény villogó üzemmódú is lehet.
2014. jún. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én azt értem hogy mi a kötelező, de azt sehol nem írja hogy a piros-kék villogót ezek mellé felszerelhetem-e? Mert kapni lehet... és nem hinném hogy bárki is rendőrnek néz egy biciklist, meg nem ad ki hangot sem a cucc, csak villog.
2014. jún. 25. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól még ez megkülönböztető jelzésnek számíthat.
2014. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!