Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen fajta biciklizéshez...

Milyen fajta biciklizéshez illik az SPD rendszer is mihez nem? Oúti mtb trekking city.

Figyelt kérdés

Tehát:

Becsatolt lábbal kerékpározni nagy távon, leállások nélkül ideális, ha az ember oútival suhan, vagy trekkinggel túrázik. Ide jó.


De jó -e a becsatolás vajon városban, ahol percenként piros lámpa, zebra, gyalogos, leállás, láb kicsatol, becsatol stb?


Jó-e a becsatolás terepen MTB-vel ahol ezerel nyomom húzom a pedált, és gyakori a leállás terepakadály miatt stb?


2014. jún. 27. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

MTB-re nem hogy jó, egyenesen elengedhetetlen, ha versenyszinted tekersz. A mászásoknál nagyon sokat segít, és a kerékpár uralásában is fontos. Sok esetben rég ledobna a bringa, de a stopli nem engedi, így megúszod az esést. Nálam legalábbis volt már ilyen nem egyszer.

Leállás és terepakadály okozhat problémát, de figyelni kell előre, és akkor időben le lehet pattanni.

2014. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ha versenyszinten tekernék nem a gyk-ra jönnék kérdésekkel


ha versenyszinted tekersz.

2014. jún. 27. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam, versenyzőknél alap az SPD mountira, halandó hobby bringásoknak, mint én is vagyok, ajánlott.

Áldom az eszem, hogy váltottam erre, érezhetően jobban lehet tekerni. Az más kérdés, hogy ma is sikerült eldőlnöm, mert nem tudtam időben kitépni a stoplit a pedálból:D Ez rendszerint álló helyzetben fordul elő, és nagyon ritkán, de azért poénos dolog.

2014. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

aha. marha poénos. főleg ha piros lámpánál leállsz és ott dőlsz el, épp egy kocsi elé, ami vagy meg tud állni vagy nem.

>>>>


Ez rendszerint álló helyzetben fordul elő, és nagyon

ritkán, de azért poénos dolog.

2014. jún. 28. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Lámpánál van idő előre látni, sosem dőltem el ott.

Csak terepen fordult elő, amikor nagyon élesen kellett megfordulni, kb álló helyzetben, vagy vállalhatatlanul meredek lett az emelkedő, és nagyon hamar megálltam.

Városban lámpánál sokszor ki sem lépek a pedálból, keresek valamilyen kapaszkodót, vagy ha kilépek, akkor padka mellé állok le, és teli talppal, kényelmesen várom a zöldet. Pont, hogy városban nem lehet elrontani az spd-zést, mert látod előre, ha jön egy lámpa, kereszteződés. Bőségesen sok idő áll rendelkezésre, hogy kicsatoljam a cipőt.

2014. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

HOGYNE PERSZE!

Meg azt is látom ugye amikor parkoló kocsik mellett húzok el és kilép a semmiből egy nyanya vagy egy gyerek vagy egy kutya.

Meg azt is látom, amikor be nem látható kereszteződésben a parkoló kocsik miatt ki kell kandikálni, mi jön mi nem.

Meg azt is látom, amikor egy kapualjból kilép vki mert értelmes módon a bicikliút a járdán vezet.



mert látod előre, ha jön egy lámpa, kereszteződés

2014. jún. 28. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy idő után reflexé vállik.észre sem veszed hogy kiléptél és vissza.

Illetve egy mozdulat kilépni belölle,mint a sima pedáll. Lehet rá gyakorolni csak nem felemeled a lábad a pedállról hanem oldalra mozditod.

2017. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek vitatkozol a kérdezővel, illetve hogy miért rakta fel a kérdést ha úgyis saját elképzelése van. Én annyit tudnék hozzátenni, hogy igaza van a kérdezőnek, hogy városban nem ideális, országúti bringáknál rengeteget számít viszont..ahogy a válaszoló mondta, az is igaz, hogy mtb-nél is jól jön emelkedőn.

Én vettem egy DH bringát használtan, azon is ilyen patent pedál volt, de nem az a mini, hanem volt körülötte normál fém pedálrész mint a normális pedálok esetében. Downhill/freeride bringára nem tudom ki tesz fel ilyet, amikor ott bármikor le kell tudni ugrani a bicikliről ha olyan a helyzet stb...amúgyse kell a plusz erő tekeréshez mert csak hegyről lefele mennek :D szóval nem értem. ki is cserélem majd a pedált

2017. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor úgy nyomod a DH-t mint az Atherton tesók,Minnaar vagy akár Cedric Garcia (öreg vagyok az új ridereket nem ismerem) bizony te is patenet-platform pedállal száguldanál a lejtőkön.

Bizony ha az ember világbajnok akar lenni akkor fontos a stabil pedáll-láb kapcsolat.


Városban napi közlekedés szempontjából nem legjobb választás. Ez szent igaz.

De aki közlekedik az felkészül a váratlan helyzetekre.

A kilépő nyanya,gyerek,stb platform pedáll használatakor is elöfordul. Aki az spd-ből nem tud azonnal kilépni az ne használja.De tény hogy egy mozdulat...

Országuton pedig szinte nincs hátránya.

2017. máj. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!