Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gyakorlati előnye van...

Milyen gyakorlati előnye van az SPD-vel rögzített lábnak tekerés közben?

Figyelt kérdés

Mire számítsak? Mert olvasom: megnöveli a tekerés hatékonyságát. Oké.

De ez mit jelent?

Gyorsabban fogok menni?

Kevésbé fáradok és nagyobb távokat mehetek?

Jobb leszek az emelkedőkön?


Most tettem fel spd pedált, és csak a környéken mentem rövid próbaköröket, pár km-t, ami nyilván semmi, de nem is vettem észre előnyt.


2014. jún. 27. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tekerés folytonosabb lesz, ha figyelsz is rá, ezt gyakorolni kell, nem emgy egyik pillanatról a másikra. Emelkedőn jobb lesz a teljesítményed, mert tudod húzni is, de ez azt jelenti, hogy több izmot mozgat meg, tehát hamarabb elfáradhatsz. Ellenben hatékonyabb, meg nem csúszik le a lábad.
2014. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Emelkedőn jobb vagy, síkon is teljesítményt növelhetsz, ha jó a hajtástechnikád. Így ismerős körből mindenki kb 5-10 perccel tovább bírta fáradás nélkül(persze lehet ez is placebo).
2014. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

???


5-10 perc? na bumm.

az még placebo-nak se nevezhető.



kb 5-10 perccel

2014. jún. 27. 16:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova gondolsz, ezzel a felfogással vegyél egy elektromos hibrid bringát, azzal negyedannyi idő alatt odaérsz bárhová, és meg se kell erőltetned magad.
2014. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én legnagyobb előnynek a stabilitást tartom. Így 4 ponton fixen tartod a bringát (2 kéz, 2 láb), ez terepen, na meg lejtőzésnél nagyon nagy előny. Ha már le akarna dobni a bringa a rázkódástól (merev vázasak ugye), a stopli nem hagyja, fixen a gépen maradsz, míg egy taposónál lerepül a lábad a pedálról, rosszabb esetben pedig te a bringáról.
2014. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dreigang ***** válasza:
Pontosan, az ember "összenő" a géppel, ezáltal az sokkal jobban uralható, vész esetén pedig simán kiold, jól ki van találva. Hátrány a + költség és a + stoplis cipő szükségessége, valamint az, hogy városban gyakori a megállás, ez utóbbi persze odafigyeléssel (pl. lassítás időben) enyhíthető.
2014. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Leírom a két napios SPD tapasztalataim.

2 nap, kb 150 km össze-vissza.

Egy förtelem, a pokolba kivánom,még jó hogy hibrid pedál van, és van nem SPD-s oldala is, így azt használom.

Egy förtelem, mert fixen rögzíti a lábam a pedál adott pontján, és ez őrjítő. Én úgy tekerek, hogy a talpam hol ide hol oda rakom. Hol Talpam elejével nyomom, hol tele talppal, néha pihenésnek sarokkal tekerek.

Most viszont nem lehet váltani, csak adott helyzet van.

Megőrülök. Illetve nem, mert egyelőre passzoltam az egészet. Vissza a taposóra.

Ennyit tudok per pillanat mondani.

2014. jún. 28. 09:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Kinek a pap, kinek a paplan:)

Én eleve úgy tekertem spd előtt is, hogy nagyjából ugyanott volt a talpam a pedálon, így a fixálás csak segített ott is tartani. Tény és való, hogy ennek főleg terepen jó ki az előnye, legalábbis nálam így van.

Amúgy mikor lustaságból/rövid távon tekerés miatt/nem spd-s cipőt használva a pedál taposós felét használom, akkor össze-vissza ugrál a talpam, annyira hozzászoktam a tartáshoz.

2014. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem benned van a hiba, én is így jártam. 2 héten át állítgattam orrba-szájba, aztán eladtam a pitsába cipővel együtt :)
2014. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

lehet visszatérek ehhez:


[link]

2014. jún. 29. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!