Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek ha a mountain...

Szerintetek ha a mountain bikemre versenybicikli kereket teszek jobban fog menni?

Figyelt kérdés
Most költözök pestre vidékről és ide feleslegesek a traktorkerék stílusú gumik, próbáltam már tenni rá sima gumit de mégjobban lefogta, gondoltam ha verseny bicikli kereket teszek fel akkor gyorsabb lesz.
2014. júl. 25. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen versenybiciklire gondolsz?országúti?
2014. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:

Gondolom outi...

Mérete alapján simán be kell hogy férjen a traktorkerék helyére, de amennyiben felniféked van, akkor azt nem lehet hozzá beállítani, vagyis csere. Az biztos, hogy a menettulajdonságai lényegesen jobbak -főleg ha az áttételezést is uotira cseréled

2014. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lényegében az érdekelne hogy egy vékonyabb gumival mennyivel leszek gyorsabb, lehet buta a kérdés de kb hány %-kal? Nekem nem mindegy mert napi 30 km-tert kell letekernem mert kocsim most nincs, bkv-zni nem akarok, mindenhova ezzel járok szinte.
2014. júl. 26. 15:08
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Mivel kisebb a gördülési ellenállás, így kevesebb energia kell a haladáshoz. Másképpen adott energiabefektetéssel gyorsabban haladsz...

Hogy mennyire? Amikor a normál 32-630-asról váltottam 28-622 slickre, az olysn 2-3 km/h pluszt jelentett az átlagsebességben. Ebben benne van a kb. másfélszer akkors guminyomás jótékony hatása is.

2014. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!