Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringaverseny napján mit...

Bringaverseny napján mit érdemes reggelizni, és mennyivel előtte? Ezzel kapcsolatban minden tanácsot szívesen veszek, ha van itt amatőr versenyző, az lenne a legjobb.20/F

Figyelt kérdés

Eddig egy versenyen voltam, 60 km-es, csak kipróbálni mentem magam, megettem a reggeli müzlimet tejjel, aztán a hejszínre tekertem (20 km kb.), ott a verseny előtt 10 perccel egy fehérjeszeletet ettem. Közben energiaszeletet vagy kettőt, és izotóniás italt ittam. Amikor vége volt, kissé megfájdult a gyomrom.


Amikor edzek, akkor izotóniás italt iszok és pár müzliszeletet szoktam enni hozzá, ez bevállt eddig.


Tojás, csirkemell, kenyér, ilyenek mehetnek reggelire, hogy tovább tartson az energia? Ez egy 110 km-es verseny lesz, úgyhogy ha müzlit eszek előtte megint, nem fogom bírni végig, vagy megint megfájdul a gyomrom.


2014. júl. 28. 00:12
 1/2 anonim válasza:

Egy a lényeg: Csak valami könnyűt, viszont abból rendesen! Nem kell túlhabzsolnod magad, de ne egyél kevesebbet mint amennyi jólesik! Hogy mennyivel előtte? Anyagcserétől függ. De ha 1,2 órával előtte eszed, ez kb. jó. A müzli jó reggelinek tűnik. Verseny (mármint rajt) előtt energiazselét bekaphatsz. Ennek 15-20 perc kell, hogy beinduljon. Ha tartalmasat akarsz reggelre, akkor azt jóval előtte! Az ivászat már egy kényesebb dolog. Ugye szomjasan nem jó tekerni, viszont verseny közben nem állhatsz meg könnyíteni. Ja, amit írtál, hogy ,,energiaszeletet vagy kettőt, és izotóniás italt ittam"

Azért csak ésszel! Engem kiütne ez a sok speckócucc!

Részemről nem vagyok egy maratonista, de a fentiek általában bejönnek.

2014. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Én anno aljas módon mellé szoktam szúrni rajt előtt negyedórával egy energiaitalt. :)

A koffein megpörgeti az energiaháztartásodat és még a jó adag szénhidrát is ott van mellé.

Ha rajt előtt 1 óránál rövidebb idővel ettem, gyakran volt gondom, fáradás, fulladás, volt, hogy ki is hánytam. Egyszerűen az emésztés elviszi a vért a gyomor köré az izmoktól. A fentebb említett energiaszeletek könnyen, gyorsan felszívódóak, nem terhelik a gyomrot. De verseny közben én nem ajánlanám annyira, úgy összeragasztja az ember száját, hogy lehet vele fulladozni rendesen és nem mindig van alkalom azonnal ráinni. A csokiszelettel hasonló a gond.

2014. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!