Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Balaton kerülete hány km?...

A Balaton kerülete hány km? És egy nap alatt körbe lehet bicózni, egy átlagos kondiba lévő embernek?

Figyelt kérdés
Körbe akarjuk biciklizni mennyi pontosan km-be kifejezve a balaton kerülete?

2014. aug. 7. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
210 körül, ha 20-as átlagot vesszük ami abszolút tartható bárkinek, akkor 10 óra folyamatos tekerés, reggel 6-kor indulva 2 órás pihenőidővel is 8-ra körbeérsz.
2014. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

206-220 között, útvonal függvényében

igen meg lehet 1 nap alatt kerülni, de edzetleneknek, vagy kocabringásoknak nagyon kényelmetlen és hosszú.

2014. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Szépen hangzik matematikailag kiszámolva, de kb. sose sikerül 1 nap alatt körbetekerni. Mert enni kell,pisilni kell, pihenni kell. A sebességet se fogod tartani.
2014. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

én aki nem elősször csinálom, én 8-9 óra alatt letudom, de ismerek olyan srácokat, akik bolyban 6 alatt letekerik...

viszont akik még nem bringáztak ennyit, azoknak számolniuk kell vele, hogy a nyereg pokolian feltöri a feneket, a combjaid máe 100-120km körül olyanok lesznek, mintha 1-1 kötőtűt szúrtak volna beléjük, főleg az északi oldalon, vizet minden képen érdemes vinni egy egész napi adagot, legalább annyit, hogy minden 20kg-odra jusson 1 liter, de izotóniás ital még jobb, + kaja, pisi kaki, stb

2014. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A déli part könnyebb ügy. Északi parton viszont számolni kell azzal, hogy 100km jobban elfáraszt, mint máshol. Ha még sose tekertél hegyekben, akkor nem érdemes 1 nappal számolni. Jó ha az északi parton, és esetleg még egy kevés déli parton túl vagy 1 nap alatt. Mondjuk első napra már Siófok-Keszthely az északi parton keresztül is elég kemény az átlag embernek. De próbáld ki először aztán majd meglátod mennyire fáradsz el:)
2014. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
táv szerint le lehet tekerni, ez kétségtelen, de csodálom, hogy egyesek le tudják tekerni, ez ténbyleg igaz? Bicikliúton? Mert amennnyire én tudom helyenként elég rossz a kerékpárút, sokat kanyarog, sok átjáró, stb. nehezen hiszem el, hogy 30-35-ös tempót lehet tartani, községben talán nem is szabad annyival menni
2018. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Balaton hossza 77 km, tehát köröskörül 154 km.lenne, de bele kell számtani Tihanyt, hiszen az öböl is a szárazföld része. Ezzel együtt kb. 170 km.
2020. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!