Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teleszkópos bringát vegyek...

Teleszkópos bringát vegyek vagy sem?

Figyelt kérdés

Max 220ezer forintot szánok kerékpárra, és azba nagy kérdés, hogy ennyi pénzből teleszkoposat vagy teleszkóp nélkülit?

Mindenképpen mountain bike állásút szeretnék, de nem tudom hogy hybrid vagy mountain legyen?

Hetente egyszer, max kétszer eltekernék munkába oda vissza 10km. Szabadidőmben pedig folyó part kiépített kavicsos kerékpárút, aszfalt, kevés földút, és aszfaltos dimbes-dombos lenne.

Mit tanácsoltok?

Esetleg konkrét biciklit?



2014. aug. 10. 23:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jajajjaaajjjj, még egy dolog :)

Mennyire kell nekem ezekhez tárcsafék? Lenne értelme, vagy felesleges teljesen?

2014. aug. 10. 23:51
 2/12 anonim ***** válasza:
ilyen felhasználás mellett, teljesen felesleges az össz teló, a tárcsafék meg izlés kérdése ilyen felhasználás mellett.
2014. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Össztelót nem akarok, abban nem vagyok biztos, hogy előre kell e vagy sem.
2014. aug. 11. 08:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre mindenképpen kell a teleszkóp. Nagyon jó, főleg rossz úton! (saját tapasztalat).
2014. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lacee02 ***** válasza:
69%
Egy jó minőségű össztelós bringa 1millánál kezdődik , de első teleszkóp mindenképp kell. Egy, rendesen összerakott V-fék sokkal jobb hatásfokkal bír, mint egy olcsó bowdenes tárcsafék. A "jobb" minőségű hidraulikus tárcsafék 60ezer forint, és rengeteg a gond vele, nem beszélve arról, hogy egy nagyobb esésnél, vagy ha fejre állítod, kifolyik belőle az olaj és nagyon kevesen vállalják a javítását. Plusz még a tolvajok is sokkal jobban harapnak a tárcsafékes bicókra, mert az vonzó és "trendi". Remélem tudtam segíteni! :-)
2014. aug. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 lacee02 ***** válasza:
Neuzer Storm, vagy Storm+. Nekem ilyen van, és nagyon szeretem.
2014. aug. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

azért ez az 1 milla az össztelóra erõsen röhelyes... 3-400.000 ért már lehet kapni jó minõségû belépõ kategóriás dh bringát... mellesleg nem csak dh bringa az ami össztelós... egy elsõ hátsó teleszkópos értelmes xc bringát is kapsz lazán 200-300 között... a hidraulikus fékbõl fejjel lefelé kifojó olaj gondolatával pedig csak közröhely tárgyává teszed magad... hogy a ràkba lehet ilyen bõdületes marhaságot leírni?

A másik meg neusert ajánlgat... gyerekek, menjetek inkább dömpert tologatni vagy legózni...


Kérdezõ neked egy cross bringára van szükséged lockolható teleszkóppal és olyan fékkel, ami szimpatikus, ilyen körülmények közt nem oszt nem szoroz milyen féked van.

2014. aug. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
5-ös válaszolót támogatom! Egy jól megcsinált V fék tényleg sokkal jobb! Hamarabb megállsz vele. Én például 40-nel gyorsultam, egy bicikliúton, amikor kijött elém egy 4 éves, és érdekes 4m alatt megálltam, úgy hogy mind a 2-t behúztam!
2014. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40nel gyorsultál? te sem ismered a fizikát...
2014. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jonyka01 válasza:
Az általad leírt utakra nincs szükséged teleszkópra. Csak nehezít a bicajon, s talán feleslegesen. A tárcsafék pedig félig meddig ízlés kérdése, de a könnyebb fenntarthatóság érdekében inkább a hagyományost javasolnám.
2014. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!