Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Alu váz 110kg-hoz?

Alu váz 110kg-hoz?

Figyelt kérdés

Üdv! 21 éves egyetemista vagyok régóta aktívan sportolok, de csak konditermi edzést és néha egy kis szobabicikli vagy futóban edzés után. Szeretnék biciklizni aerob edzés végett, sokkal jobban élvezem mint a futást, nyaranta mikor itthon mindig biciklizek aerob edzés végett szálkásításkor. Most akarok venni egy új bringát mivel újalbiba vagyok ahonnan 20 perc a suli gyalog, a buszbérletre így sajnálom a pénzt, viszont egy úr bringába szívesen befektetnék, hiszen erre is jó lenne. Egy fixit szeretnék, nagyon tetszenek ezek a típúsok, hogy ennyire személyre szabhatóak (színek stb) és könnyen fenntarthatóak. Ezt a bringát találtam ami elérhető áron van, a vázmagassága is megfelelő lenne (190cm) , és én a fékeket is örömmel látom rajta. [link] feketében

Szóval láttam, hogy alu vázas és kicsit elgondolkodtam, hogy a 110 kilómhoz nem kockázatos-e.

Röviden tömören: a fennt említett bringa megfelelő lenne-e nekem városi közlekedéshez és rövid 5-10 km-es edzés végett végzett túrákhoz, figyelembe véve a nagy a testsúlyom (110kg) és hogy aluvázas. Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. aug. 24. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

alu váz bírja, viszont az abroncsok nem, az alap gumik kb 75-80 kilós emberekre vannak tervezve. én 80 kiló vagyok, egy alap gumi kb 2 -3 hónapot bír fixi üzemmódban.


a bringa szét fog rázni, mert mindig maxra kell fújnod, hogy a súlyod miatt ne kapj felütéses defekteket.


másrészt meg, mifrancnak akarsz fixit, ha fékezed majd. fékkel is tök veszélyes, pl közel mész egy padkához, és eldobja magát a bicaj. nagy ember nagyot esik. egy single speed sokkal jobban passzolna hozzád.

2014. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"nagyon tetszenek ezek a típúsok, hogy ennyire személyre szabhatóak (színek stb)"


egy bringa nem a színe miatt személyre szabható, hanem a méretek, geometria és egyéb kényelmi funkciók által. legyen az akármilyen bringa, olyan színűre fested, amilyenre akarod.

+ ha egy 60kg-os ember bunnyzik egy 40cm magasat, akkor ő nem 110kg os reővel fog földre érkezni, hanem néhány száz, ha nem néhány 1000kg-al, te meg a 110kg-oddal örülhetsz egy fixin, ha elemeled azt a földtől...

2014. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!