Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a mechanikus...

Mi a különbség a mechanikus és a hidraulikus fék között?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mi az egyik és mi a másik, de minőségét, élettartamát tekintve mennyivel jobb a hidraulikus? Megéri lecserélni rá a mechanikus féket? Személyes tapasztalatnak is nagyon örülök!

2014. szept. 7. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
a bovden minimálisan nyúlik, a folyadékot pedig nem lehet összenyomni, (csak extrém magas nyomással) így sokkal megbízhatóbban adagolható a fékerő.
2014. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem mechanikus van hidralulikus-t még nem használtam. Milyen területre kell? Mennyiért milyet akarsz?

Igazából szerintem pl dh-ra meg freeridra érdemes csak vagyis keményebb terepre de jobbára dh. Hátrány levegősödik a mechanikus viszont ugye a bowden nyúlik. Előny 2 vagy több dugattyúból áll és nem csak 1 mozgó és 1 állóból azaz szerintem erősebb. Minőségre a válasz ha veszel pl egy avid bb7 és valami noname gagyi hidrás tárcsaféket az avid bb7 nyílván jobb de egy avid juicy 3 között már a juicy jobb. Meg azért egy fékcső kb 8000ft a hidrásnál még a bowden ha nagyon jó is csak 1000 max meg egyszerűbb karbantartani de keményebb terepre ajánlom a hidrásat . Dirtre meg ilyenre csak mechás oda is jó a hidrás de szerintem nem éri meg arra

2014. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az előttem lévő-é egyszerűbb :D (1-es)
2014. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat. Egy majdnem ugyanolyan árú Merida és CTM között vacillálok ahol az egyiknél (merida) mechanikus a fék, a másiknál (CTM) hidraulikus. Szerintem mechanikus lesz a vége a válaszaitok alapján. :)
2014. szept. 7. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyiban kiegészíteném az előttem szólókat, hogy úgy általában terepre hidrás való, lényegesen többet és erősebbet kell fékezni már közepes terepen is XC bringával, mint aszfalton. DH-ról és FR-ról nem is beszélve.

Ha csak betonúton tekersz, városban, arra untig elég a mechás, sőt, még a V fék is.

2014. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az országútikon is V-fék van, pedig ott a 30 km/h sok embernél az átlegsebesség..

Városban meg olcsó bringára hülyeségnek tartom. Viszont ha versenyszerűen nyomod mint pl. én, sokat segít egy hidraulikus fék. XC-zek, oda néha kell a nagy fékerő.

Ugye a bowden nyúlik, a folyadék pedig összenyomhatatlan. Így egy "erős" rendszered van, és lehetőség van akár 4 dugattyús rendszerekre is.

2014. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!