Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez azért van, mert acél az...

Ez azért van, mert acél az országútim?

Figyelt kérdés
Éppen ma történt, hogy az acélvázas outimmal mentem (kb. 11 kg) busz után és körülbelül 50km/h-nál nem tudtam vele gyorsabban menni. Ez mitől volt? Gyenge a bicikli, esetleg nincs meg a megfelelő lábizmom hozzá, vagy ez azért van, mert 11 kilós a bringa? Sajnos Alu, karbon vázasra nincs pénzem.

2014. szept. 30. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Inkább a hajtás áttétele miatt van. Valószínűleg 52-14 a legnehezebb fokozat, mivel 5 vagy 6 sebességes menetes racsni van hátul. Az agyat kellene kicserélni egy kazettásra, ami 11-ről indul, de ahhoz valószínűleg cserélni kell a váltót/váltókart, lehet a küllőket is, de még mindig olcsóbb, mint egy komplett bicikli. Milyen gép amúgy pontosan?
2014. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ha 2 kilóval könnyebb lenne a bringa, akkor rögtön szárnyalnál?

Az lehet, amit let_there_be_rock ír, számold meg a fogakat. 52-11-es áttétellel az Ifa mögött 70 fölé is lehet pörgetni :)

2014. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek hozzá, de hátul 5 db fogaskerék van, elöl 2 lánctányér
2014. okt. 1. 21:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A fogak megszámolásához alsó tagozatos tudás elegendő.
2014. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Wadmalac ***** válasza:
68%

5-ös sor? Akkor a legkisebb lánckereked hátul 14-es lesz.

Elöl meg ha az a jó kis krómozott békebeli acél hajtókar, akkor a nagy tárcsád is csak 50-es.

Ez bizony kipörög.

Meg gondolom van vagy 28 széles a gumi is, acél agyak kitudjamilyen állapotú csapágyakkal, nem monoblokk, hanem kónuszos középtengely, ez mind súrlódási veszteség.

Nyugodj meg, ezzel a hardverrel az 50 nagyon is szép tempó.

2014. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Monoblokkos, 23mm gumival
2014. okt. 2. 14:38
 7/16 A kérdező kommentje:
de mentem már vele 54-el is. lehet,hogy tegnap fáradt voltam? Mondjuk szélárnyékban voltam és nem éreztem semmit
2014. okt. 2. 14:39
 8/16 Wadmalac ***** válasza:
76%

Xar volt a szélárnyék. Már a buszok sem a régik. :D

Én már utaztam nyerges tartálykocsi mögött 10 km-t 67-es átlaggal.

Ehhez voltak Ultegra agyak, 20-as gumik, 12-53 áttétel, mindez 10,5 kg-os alu bringán. A teljesítménybe beleszólhat, hogy az spd pedállal húzni is lehet, anélkül problémásabb lett volna.

2014. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Spd nekem drága lenne, mert ahhoz még cipőt is kell venni :D De lehet kipróbálom, köszi :D Egyébként mesélek egy történetet: Egy biciklitúrán vettem részt és mikor már meghaltam volna (szembeszél volt, nem kicsit), jött az őrangyalom és ledobott egy traktort elém :D kb 40-el mentem 10 km át :D hát szép volt, jó volt :D
2014. okt. 2. 15:06
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
77%

Egy barátom megjárta az ilyen ajándék szélárnyékkal.

Trakesz utánfutóval megelőzte, ő beállt mögé pihenni, majd gondolt egyet, felgurult az utánfutó mellé és megkapaszkodott a plató oldalpalánkjában.

Nem is lett volna gond, csakhogy így kapaszkodva a jobb kormányfél már a plató alatt futott, jött egy gödör, utifuti belelépett és a lebólintó plató haver jobb kormányoldalát stucnitól levágta, csak a bowdenek miatt nem esett a földre. :D

2014. okt. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!