Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen pulzusmérős karórát...

Badis kérdése:

Milyen pulzusmérős karórát ajánlanátok főként biciklizésre, futásra. Polár v800, garmin fenix2, garmin 920xt? Valamelyikről vélemény, vagy más ötlet?

Figyelt kérdés
Fontos hogy karóra legyen,beépitett gps-el.

#Milyen pulzusmérős #gps-es karóra?
2014. nov. 23. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál mind tökéletesek az általad említett célokra. Igazából a kérdés az, hogy egyrészt mennyire űzöd magas szinten a sportot és ebből kifolyólag mennyire akarod a saját teljesítményed utólag elemezni, illetve másrészt, hogy mennyi pénzt szánsz minderre. Nekem Polar órákkal van tapasztalatom, bár sajnos amiket felsoroltál azokat még nem sikerült személyesen tesztelnem, mivel számomra a GPS nem szükséglet, így összességében mondanék véleményt a Polaros tapasztalataimról.


Az biztos, hogy minőségben hibátlan és hihetetlenül sok oldalú órák. Számomra, amatőr kerékpárosnak olyan dolgokat mutat meg, amelyeket utólag kielemezve folyamatosan fejlődni tudok. Ha Polart választasz, akkor a következőket tudom ajánlani:

-Polar M400: elsősorban futáshoz van, sőt ha jól tudom sebesség szenzort nem is lehet hozzá csatlakoztatni (ebben nem vagyok biztos), így sokat nem is beszélnék róla. Előnye, hogy olcsó a többiekhez képest, funkcióinak száma pedig megszámlálhatatlan, ennek már Te is utána tudsz nézni.

-Polar RC3: ha GPS-es órát kéne vennem, én tuti ezt választanám. Viszonylag olcsó, és már minden kerékpáros szenzor is csatlakoztatható hozzá, így sebesség és pedálfordulat mérő szenzor is. Tudása ennek is hatalmas, egyszerűen kezelhető, formája pedig szerintem szép és letisztult. Ha nem profi szinten van az ember, akkor szerintem ennek bőven elegendőnek kell lennie. Még ebben a kategóriában esetleg érdemes megnézni a kicsit többet tudó RCX3 és RCX5-ös órákat is.

-Polar V800: ugyanúgy mint az előző, már ehhez is csatlakoztathatsz minden szenzort. Előnye a korábbihoz képest, hogy víz alatt is működőképes, szóval ha triatlonozol, akkor meg lehet gondolni. Hátrányát laikusként egyértelműen abban látom, hogy Bluetooth technológián alapul, ami nagyon energia igényes. Bár pontosan ezt az órát nem ismerem és nem tudom, hogy mennyire sikerült optimalizálniuk, de szerintem számolj azzal, hogy sokkal gyakrabban kell majd töltened. És ugye a merülés egyenes arányban nő majd a csatlakoztatott szenzorok számával, szóval ha bringázol és méred a pulzust, sebességet, pedálfordulatot és még a GPS is be van kapcsolva, az valószínűleg akkumulátor gyilkos lesz.


Talán ezek azok az órák amik számodra szóba jöhetnek a Polar termékei közül. Ha esetleg a beépített GPS-ről lemondasz, akkor a legtöbb órához kapni külsőleg csatlakoztatható GPS szenzort is, bár gondolom ez már inkább egyfajta kompromisszumos megoldás lenne. A Garmin órákkal személyes tapasztalatom nincs, így azoknak az elemzését meghagynám másoknak, de a Garmin órákat használó ismerőseim véleménye alapján azokkal sem fogsz rosszul járni. Talán ott az egyetlen negatívum, hogy még a Polar órákhoz képest is túlárazottak, pedig már a Polarok sem éppen olcsók. Arról hogy végül melyiket válaszd, ahogy az elején is írtam, az döntsön hogy mennyire űzöd magas szinten a sportot és mennyit tudsz rááldozni.

2014. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ!
2014. nov. 24. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!