Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen ülés vegyek ami kényelm...

Milyen ülés vegyek ami kényelmes lesz?

Figyelt kérdés
MTB biciklihez kellene valami normális ülés amin nem fog fájni a seggem hosszú távon sem.

2014. dec. 14. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy örökös kérdés és dilemma a kerékpáros körökben,hogy melyik a legjobb ülés.

Hosszútávon szinte egyik sem. Egyébként mindenki saját maga kell,hogy tesztelje ,próbálgassa az üléseket és a saját méreteihez,alkatához súlyához,használati szokásaihoz a legjobban hozzá illőt használja. A saját magam által ki tapasztalt "legkényelmesebb" ülést is meg kellet szoknom, hozzá kellet szoktatnom magamat.

Az egyik lényeges "fő szabály" kb. 10- 15 perc biciklizés után, fel kell kelni az ülésről, azaz a pedálokon állni 1 -2 percet vagy leszállni. (egészségügyi okokból is) És ami még fontos,hogy a sport boltokban vehető biciklis nadrágba biciklizzél, ugyanis azoknak a belsejében van egy olyan kiképzés ami egészségügyi és üléskényelmi funkciókat ellát. Ára kb. 2500 ft. - tól a csillagos ég, de nem mindig a legdrágább a legjobb. Jó a 2500 ft -os is.

2014. dec. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ez tényleg alkatfüggő, nekem volt selle royal nyergem, mert itt és minden bringás fórumon az az első amit megemlítenek mint kényelmes nyerget... hát az én ülepem és prosztatám majd össze szakadt rajta... fontos, hogy anatómiailag a te nemedhez legyen tervezve az ülés, de azon belül aztán sajnos tényleg ki kell tapasztalni, kinek mi jön be... nekem pl csak a kőkemény nyergek váltak be, pedig ultramaratonokra is járok... de ismerek olyan 60 éves bácsit, aki az 1.2millió ft-s országútira feltette rezzenéstelen arccal a 40 éves szakadt rugós nyergét, mert neki egyedül az kényelmes...

erre sajnos nem fogsz választ kapni... egy bringásnak a pedál és a nyereg olyan mint másnak az alsógatya, mindenkinek csak a sajátja kell :D

am nekem pl a bélésezett bringás nadrág sem bejövős,

2014. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hosszú távon mindenképp nyavajás dolog a bringázás :)

De ajánlom az ilyen tipusú lukas nyergeket, nagyon jó találmány, ebből is van vékonyabb/szélesebb fajta:

[link]

2014. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és máris itt egy selle royal ajánlgató :D
2014. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 brazen65 ***** válasza:

50-60 Km után minden nyereg kényelmetlen, én már legalább vagy egy tucat nyereggel próbálkoztam, de hosszú távon egyik sem volt kényelmes fotel.

Szerintem hosszú távon szokj hozzá hogy fájni fog a hátsód, én úgy védekezem hogy 10-20 percenknt üléspozíciót váltok, mocorgok egy kicsit, felállok a pedálra, stb.

Ja és a drága nyereg nem garancia a kényelemre, sőt nekem eddig egy pár ezer forintos DDK eden T3 nyereg jött be a legjobban.

2014. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat azt tudni kell ilyen ülésem van és itt is "dicsérik" [link]


Szóval ennél szinte bármi jobb lesz amúgy olyan 30km-nél nem szoktam többet biciklizni egy nap idáig kitudja még mit hozz a jövő, hasznosak voltak az infók meg a pacsi!

2014. dec. 21. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!