Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol tároljam a kerékpáromat?

Hol tároljam a kerékpáromat?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, tavasztól szeretnék néha kerékpárral munkába menni, illetve bicajozgatni, de nincs lehetőség kerékpártárolásra a házban. A lakásba nem szeretném behozni, mert így sem túl nagy. Mekkora esély van rá, ha minden nap a közeli ABC-hez láncolom a bicajt, hogy ellopják? Ilyenkor hol lehetne tárolni? Vannak központi tárolók, melynél akár fizetés/bérleti díj fejében zárt helyen lehet tárolni (pl: nagyobb csomópontoknál Népliget vagy Stadionok stb)


Köszönöm!



2015. jan. 18. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

'Mekkora esély van rá, ha minden nap a közeli ABC-hez láncolom a bicajt, hogy ellopják? '


90%, nagyjabol fuggetlenul a bringa aratol.


Kozponti tarolok nincsenek, nem tudom feltunt-e, de Budapesten egyaltalan nem cel, hogy a bringasoknak jo legyen. Ha fontos a bringad, felviszed a lakasba, pont.


Gondolom nem vagy budapesti, ugyhogy figyelj: ami itt nincs lebetonozva, azt elviszik. Ha veszel ra 40-50k-ert egy lakatot, akkor talan kevesbe - de ha nagyon akarjak, akkor azzal egyutt is.

2015. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten egy rendszeresen ugyanott magára hagyott bringát, főleg éjszakára magára hagyottat, 100% hogy elkötnek... sajnos még a szar bringát is.

+ sok részegnek szokása, csak úgy megrugdalni, kitörni pár küllőt, mozdítható alkatrészeket magukkal vinni...

én a helyedben csinálnék egy fali akasztót, vannak nagyon ötletes megoldások pl:

[link]


vagy elgondolkodnék, hogy egy ilyesmi összecsukható bringát vegyek, mert akár kis helyen is elférhet, az áttételei miatt, pedig tökéletes városi közlekedésre:


Neuzer Folding Sport 7s folding


vagy pedig keresnék a környéken egy garázstulajdonost, aki havi 1-2 ezer ftért, megtűrne. pl motor tulajdonosok, szoktak is ilyet hirdetni.

2015. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha veszel rá 24k-s Kryptonite lakatot (amit gondolom nem veszel) Pesten még a legszarabb bicajt is ellopják, ha rendszeresen egy helyre kötöd ki, csak idő kérdése. Alapból nappal sem tanácsos huzamosabb ideig otthagyni, én pl. jobb közbiztonságú helyen élek Pestnél, de fél óránál tovább nem bírom ki, hogy ne nézzek rá, ha már muszáj volt lekötnöm valahova. No de Pesten otthagyni ráadásul még este is :D


Gondolkozz így: a tolvaj egy pár darab ezrest lát benne, ami mellett minden nap elmegy. Látja, hogy a pár darab ezrestől egy lakat választja el, és hogy az ezreseket egyébiránt nem őrzi semmi más. Szerinted előbb-utóbb nem veszi el?

2015. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az abc-nél hagyod, garantáltan el fogják vinni.

Egyik bringámat az egyetem mellől vitték el, le volt zárva, nem egész egy órára hagytam ott.

Azóta vettem 30k+ forintért két különböző lakatot, egy új bringát. Ha nem muszáj, nem hagyom ott sehol sem, de egyszer kibírt 4 órát a Lehel piacnál, nem álltak neki bontani.

Visszatérve a kérdéshez: én a szobában tartom a bringát, a sarokba állítom fel a hátsó kerékre, így elég kis helyet foglal el. Előtte pincében volt, de sok pincés lopásról hallottam. Sajnos Budapest ilyen, nagyon sok bringát lopnak el.

Mindenképp próbálj meg helyet szorítani a bringának, ha elkezdenéd a tekerést errefelé.

2015. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hallgass az eddigi válaszokra, keresd meg szobádban azt a bringa talpalatnyi helyet.


Vagy kerülhetsz közéjük is:

"a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett adatokból összeállított infogafika azt mutatja, hogy 2012-ben összesen 12 473 kerékpárt loptak, el az országban, két évvel korábban még „csak” 9191-et."

2015. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos sejtettem, hogy ez lesz. Tudom, hogy a bicajosokat hülyének nézik Pesten, meg biztos nem is egészséges. Heti kb. 2-3 alkalommal mennék vele munkába, hétvégén meg erre-arra.


Szomorú Magyar valóság. Ezért nem hoztam fel eddig bringát Pestre. De akkor ezután se hozzak? Az új bringámat fel se hoznám, gondoltam, hogy van egy régi montim, kicsit kipofozom(trekking gumikra cserélek, általános ellenőrzés, hogy a KRESZ -nek is megfeleljen) De, ha már költök rá x összeget vagy ha még egy ezer éves csotrogány, akkor se lopják el.


Akkor próbálok érdeklődni vagy helyet csinálni a lakásban.


Mindenkinek ment a zöld kéz...

2015. jan. 19. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:

A leharcolt, ócska bringákat is ellopják. Ami nincs 10m mélységig betonba öntve, azt lopják.

Pocsék a városban a közbiztonság, ez van, alkalmazkodni kell. Mindennapi futkorászáshoz amúgy sem való egy komoly bringa, az maradjon a kikapcsolódáshoz.

2015. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Valamelyik romkocsmában láttam egy falra szerelhető bringatartót. Elég helytakarékosnak tűnt. Nézz utána, lehet, hogy kis lakásban használható.

Egyébként, meg fogsz lepődni, de nem a szegény bringásokat bántják. Lopnak mindent, ami könnyű préda! Mert ugye megtehetik.

2015. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A PINÉBEN!!! NÁLAM AZ BEVÁLT :)
2015. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!